W minioną sobotę o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim, odbyła się Msza święta z okazji 39. rocznicy święceń kapłańskich.
Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek, który 30 stycznia 1983 roku w Archikatedrze Łódzkiej udzielił święceń kapłanom, obecnie pełniącym posługę, w parafiach:
- Ks. Waldemar Bena – parafia Najświętszego Zbawiciela w Łodzi
- Ks. Henryk Betlej – proboszcz parafii Św. Łukasza Ewangelisty w Łodzi
- Ks. Mateusz Cieplucha – proboszcz parafii Św. Augustyna w Bratoszewicach
- Ks. Antoni Cygora – mieszka w Domu Księży Emerytów w Łodzi
- Ks. Marek Izydorczyk – proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej w Łodzi – Stokach
- Ks. Paweł Lipiński – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim
- Ks. Krzysztof Owczarek – parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi
- Ks. Zbigniew Zgoda – proboszcz parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek jest Ojcem Duchowym jubilatów. Jeśli tylko jest to możliwe, każdego roku uczestniczy w uroczystościach dziękczynnych za Dar Kapłaństwa. W swojej homilii opartej na słowach Ewangelii opisujących burzę na jeziorze, Ksiądz Arcybiskup odniósł się do obecnej sytuacji Kościoła, zadając pytanie: - Jakie przesłanie niesie nam dzisiejsza Ewangelia? Mówiąc dalej, Kaznodzieja wymienił również sytuację kapłanów:- W dramatycznym doświadczeniu łodzi, zalewanej falami może mieć udział także każdy z nas kapłanów.
Następnie odniósł się do postawy kapłanów, wobec zagrożeń: - Mogą się zdarzyć takie sytuacje w naszym kapłańskim życiu, kiedy trzeba mocno zawalczyć o dochowanie wierności łasce swojego powołania, o zachowanie do końca kapłańskiej tożsamości, o ciągły duchowy wzrost, o duszpasterską gorliwość, o ofiarną miłość względem powierzonych nam wiernych, o wysokie poczucie odpowiedzialności za Chrystusowy Kościół w dzisiejszym świecie.
- Burza na Jeziorze Galilejskim odsłaniać może stan naszego serca na widok zagrożeń i niebezpieczeństw jakim zmuszeni jesteśmy stawić czoła. Kontynuując swoje rozważania Arcybiskup, zaznaczył kto jest najważniejszą Osobą w tych wszystkich wydarzeniach: - Właśnie doświadczenie, przez które przeszli Apostołowie w czasie przeprawy przez jezioro, uczy nas dostrzegania cichej obecności Jezusa w życiu Kościoła jako wspólnoty w drodze, a także Jego obecności w naszym życiu.
Podsumowując, Ksiądz Arcybiskup wskazał jasną zasadę naszego życia: - Jezus jako Syn Boży jest Panem życia i śmierci. Zaprasza każdego z nas do głębokiej wspólnoty opierającej się na miłości i zaufaniu. Im bardziej potrafimy Mu zaufać, tym mniej w nas lęku przed codziennymi przeciwnościami i niebezpieczeństwami.