Reklama

Niedziela Wrocławska

Zmarł ks. Zbigniew Zapaśnik

Zmarł ks. Zbigniew Zapaśnik, były proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotlu. Od 2019 przebywał na emeryturze i pełnił funkcję rezydenta w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu - Zakrzowie. Kapłan zmarł w wieku 78 lat i 53 kapłaństwa.

Archiwum ks. Tobiasza Matkowskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Zbigniew Zapaśnik urodził się w 10 lutego 1944 roku w Jasiańcu [dzisiejsza Białoruś]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1969 roku w Katedrze wrocławskiej z rąk ówczesnego ordynariusza ks. kard. Bolesława Kominka. Po święceniach został skierowany do parafii pw. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej [1969-1973]. Następnie został skierowany jako wikariusz do parafii Prusice [1973 -1974], parafii pw. św. Barbary w Nowej Rudzie [1974-1976], póżniej w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie [1976-1982]. W 1982 roku został wikariuszem w parafii pw. Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim, ale jeszcze tego samego roku został administratorem tejże parafii, a póżniej pełnił funkcję proboszcza w parafii Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim do roku 1989. Następnie był proboszczem w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Piskorzynie [1989-1999], parafii pw. św. Michała Archanioła w Chróścinie [1999-2001]

W 2001 został proboszczem w parafii pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Jaszkotlu. Był tam do 30 czerwca 2019 roku, po czym przeszedł na emeryturę.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-01-28 15:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fala modlitwy na świecie w intencji zdrowia Papieża Franciszka

2025-02-19 08:25

[ TEMATY ]

papież

modlitwa

Franciszek

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Do przebywającego w Klinice Gemelli Papieża Franciszka przesyłane są zapewnienia o modlitwie za jego zdrowie od ludzi i instytucji z całego świata. W jego rodzinnej Argentynie odprawione ma zostać triduum Mszy św. w intencji Ojca Świętego. Życzenia wsparcia przesłał główny rabin Rzymu. Modlitwy płyną też ze Stanów Zjednoczonych, Europy i krajów Ameryki Południowej.

W Santiago de Chile, w czwartek 20 lutego o godzinie 19:00 czasu lokalnego, odbędzie się publiczne odmawianie różańca w intencji zdrowia Ojca Świętego. Modlitwom będzie przewodniczył kard. Fernando Chomali, arcybiskup Santiago, który zaprasza wiernych do duchowego włączenia się w tę chwilę modlitwy.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent: Zdecydowałem o zwołaniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego

2025-02-18 16:32

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Rada Bezpieczeństwa Narodowego

PAP/Albert Zawada

Prezydent Andrzej Duda przekazał, że zwołał na przyszły poniedziałek Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Jak dodał, posiedzenie RBN odbędzie się po tym, gdy będą już znane rezultatu spotkań w Kijowie, gdzie udaje się specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji gen. Keith Kellogg.

Po wtorkowym spotkaniu z Kelloggiem w Warszawie prezydent Duda mówił m.in. o sposobach na powstrzymanie rosyjskiej agresji; wymienił potencjał militarny oraz "warunki ekonomiczne, polityczne, które będą po prostu blokowały rozwój niepohamowanego rosyjskiego imperializmu". Przekazał, że będzie chciał te "zagadnienia przedyskutować na polskiej scenie politycznej w szerokim gronie".
CZYTAJ DALEJ

Papież jest chroniony przed najmniejszym nawet przeciągiem

2025-02-19 15:17

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Poliklinika Gemelli

zapalenie płuc

przeciąg

PAP/EPA

Poliklinika Gemelli

Poliklinika Gemelli

Papież Franciszek, przechodzący w szpitalu kurację w związku z obustronnym zapaleniem płuc, jest chroniony przed nawet najmniejszym przeciągiem - przekazały w środę źródła watykańskie. W Poliklinice Gemelli papież przebywa od sześciu dni.

Franciszek nie może przebywać w najmniejszym nawet przeciągu - powiedział jeden z lekarzy, cytowanych przez źródła w Watykanie. Przeczytaj także: Spokojna noc Papieża Franciszka Przeczytaj także: Fala modlitwy na świecie w intencji zdrowia Papieża Franciszka
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję