Będzie to czas dziękczynienia za błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego, za jego wiarę, która "nie cofnęła się przed więzieniem i cierpieniem", a także błogosławioną matkę Różę Czacką. Hasłem będą słowa Prymasa: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Na pielgrzymkę zaproszeni są: dyrygenci, organiści, chóry, schole liturgiczne, kantorzy, zespoły wokalno-instrumentalne.
Jak zauważył o. Kilnar w zaproszeniu na pielgrzymkę „ten rok okazał się czasem wyjątkowej próby naszej wiary, naszej wierności Bogu, Kościołowi”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Czas naznaczony epidemią spowodował, że wielu naszych braci i sióstr odeszło od Boga i nie powróciło do kościoła. W Kościele żyje Chrystus i zbawia nas. Wiarę, którą otrzymujemy od Kościoła, przekazujemy naszym dzieciom. Gdybyśmy utracili naszą relację z Kościołem, narazilibyśmy się na utratę wiary. Po okresie wakacyjnym wiele chórów i zespołów nie powróciło do swoich prób i zajęć – ubolewa krajowy duszpasterz muzyków kościelnych i zachęca do powrotów na sale parafialne, do wznawiania prób.
W programie pielgrzymki znalazły się: liturgia pokutna, wykład ks. dr hab. Mariusza Białkowskiego o muzyce jako prawdziwym znaku świętej liturgii, koncert w wykonaniu zespołu „Lumen Vocale".
Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana w jasnogórskiej bazylice o 13.30. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilie wygłosi bp Piotr Greger, przewodniczący Komisji ds Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
Pielgrzymka Muzyków Kościelnych odbywa się przed wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które przypada 22 listopada.