Przedstawiciele biznesu po raz trzeci spotkają się na Jasnej Górze, aby wspólnie pokazać, że łączy ich ufność w Boga i fakt, że w swojej pracy starają się postępować jak prawdziwi chrześcijanie. Spotkanie w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze jest otwarte dla wszystkich tych, którzy współtworzą sektor przedsiębiorczości w Polsce – także dla pracodawców, samozatrudnionych czy freelancerów.
Aby jednoczyć się
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Hasło tegorocznej edycji pielgrzymki wskazuje na bezkres miłosierdzia Boga, który przyjmuje pod swoją opiekę każdego człowieka. Stanowi ono również wezwanie i zarazem wyzwanie dla nas wszystkich, by pozostać otwartym na drugą osobę, aby jednoczyć się, a nie dzielić. Uczestnictwo w pielgrzymce, to szansa na to, żeby przedsiębiorcy stali się wspólnotą, a nie tylko tworzyli grupę zawodową, środowisko czy społeczność. Nie wystarczy jedynie być „wspólnotą interesów”, która z natury rzeczy trwa tyle czasu, jak długo przynosi konkretne korzyści. Przede wszystkim potrzebna jest rzeczywista wspólnota oparta o wspólne zasady i ideały.
Spotkanie na Jasnej Górze stwarza możliwość poznania ludzi, którzy w swojej pracy pielęgnują chrześcijańskie wartości, budując świadomy i etyczny biznes. Jest to bardzo ważne teraz, kiedy wiele firm walczy o utrzymanie się na rynku. Prowadzące je osoby potrzebują wsparcia od tych, którzy wierzą i myślą podobnie.
Reklama
Program III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców:
W auli Jana Pawła II pielgrzymów powita metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny. Zebrani wysłuchają wystąpień gości specjalnych: ks. prof. UJK dr. hab. Rafała Dudały i dr. Andrzeja Soleckiego. Niezwykle ważnym komponentem spotkania będą świadectwa wygłoszone przez samych przedsiębiorców.
Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.
By sprostać wyzwaniom
Polscy przedsiębiorcy stanowią ogromną grupę społeczną, a udział w pielgrzymce wzmocni ich duchowo. Jest to potrzebne, by sprostali wyzwaniom, które stawia przed nimi sytuacja w kraju. Nie można przecież zapominać, że to ich kreatywność, przedsiębiorczość właśnie, talent i kompetencje, wreszcie praca i nierzadko związane z nią ogromne poświęcenie, kreują i zasilają źródło utrzymania dla całej rzeszy ludzi. Obecny rok, to niełatwy czas, ale tym bardziej zachęca do szukania jedności w poczuciu znaczenia pracy dla kraju, dla Polaków, dla samych pracodawców, dla rodzin i pracowników. Zgodnie w przeświadczeniem, że „powołaniem i drogą do świętości” staje się dla przedsiębiorców „praca z innymi i dla innych”.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje: