Tradycyjnie podczas forum młodzież spotykała się na modlitwie brewiarzowej, Eucharystii czy Drodze Krzyżowej z kopią Światowych Dni Młodzieży. Były także pogodne wieczory czy panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.
- Z uwagi na pandemię koronawirusa zdecydowaliśmy się zmienić jego formę. Nie była to łatwa decyzja, ale słuszna, by nikogo nie narażać. Z racji jednak tego, że przygotowywaliśmy się do wydarzenia już od października, chcemy udostępnić wszystkim zainteresowanym materiały w Internecie - tłumaczy ks. Marcin Rozmus, moderator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Jak podkreśla współczesny świat daje takie możliwości, że choć nie realnie, ale ludzi mogą „się spotkać”. - Zachęcamy wszystkich do zgłębiania na facebookowym profilu wydarzenia udostępnianych przez nas treści i modlenia się w domach w ramach duchowo-wirtualnej łączności z papieżem Franciszkiem i wiernymi z całego świata - namawia kapłan.
Reklama
Ks. Rozmus wskazuje, że przymusowe pozostawanie w domu może być wyjątkową szansą. - Po pierwsze na budowanie relacji z bliskimi. Po drugie na znalezienie czasu na przeżycie Wielkiego Postu. Tegoroczne Forum Młodych miało przebiegać pod hasłem „Tobie mówię, wstań!”. I to hasło nadal jest aktualne, choć większość z nas przebywa w domach. Można przecież wstać duchowo, poszukując wartościowych treści w Internecie, książkach czy filmach. Bardzo do tego zachęcam - podsumowuje.
Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej to bezpośrednia odpowiedź na apel Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.
Organizatorem spotkań jest Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, który jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, oficjalnie zarejestrowanym w 2007 r. Wcześniej funkcjonował jako Grupy Apostolskie, które stanowiły szkołę chrześcijańskiego życia oraz miejsce nauki osobistego apostołowania i dawania świadectwa wiary przez młodzież.