„Staram się odpowiedzieć pozytywnie na wszystkie zaproszenia. Jest ich tak dużo, że na pewno będę miał bezpośredni kontakt z licznymi wiernymi i szybko poznam diecezję” - powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej ks. Andrzej Dziuba, wówczas jeszcze biskup nominat. W czerwcu nowy Ordynariusz Diecezji Łowickiej zamierza spotkać się ze wszystkimi kapłanami diecezji, a także z osobami pracującymi w różnych instytucjach diecezjalnych, m.in. Kurii Biskupiej, Wyższym Seminarium Duchownym, Sądzie Biskupim i Caritas. W dalszej kolejności z laikatem, np. z osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo rodzin. „Chciałbym być bliżej ludzi, zobaczyć każdego człowieka” - mówi bp Andrzej Dziuba.
21 maja uczniowie i nauczyciele Gimnazjum z Białej Rawskiej mieli okazję spotkać się z Kirą Gałczyńską i Wojciechem Siemionem. Szkołę odwiedził także Andriej Bazylewski - tłumacz poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, przebywający w naszym kraju na 49. Międzynarodowych Targach Książki. Gośćmi tegorocznych targów byli właśnie Rosjanie.
Uroczystości związane z „Dniem Strażaka” odbyły się 21 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Seminaryjnej w Łowiczu. W programie obchodów znalazły się uroczysty apel oraz nadanie wyższych stopni służbowych i odznaczeń. Organizatorzy zaprosili też wszystkich gości na spotkanie plenerowe na Czajkach w Łowiczu.
23 maja w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie pod hasłem „Poezja i wiara”. Poezji Wojciecha Kudyby i Wojciecha Wencla towarzyszył recital Anny Stępniewskiej. Spotkanie zorganizowane zostało przez KDK i Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Środek”.
22 i 23 maja Żyrardów odwiedziła francuska delegacja z rodzimego miasta Filipa de Girarda. „Chcemy nawiązać współpracę z ludźmi, którym ten inżynier i wynalazca jest tak samo bliski, jak mieszkańcom naszego miasta” - mówi Jarosław Komża, naczelnik Wydziału Promocji w żyrardowskim ratuszu. Do Żyrardowa przyjechali dziennikarze, którzy podjęli inicjatywę odnowienia kontaktów pomiędzy obydwoma miastami. Pierwsze kontakty sięgają lat 70. XX wieku, ale ograniczyły się one wówczas do kilku oficjalnych spotkań. Przystąpienie Polski do UE jest bardzo dobrą okazją do wznowienia współpracy.
24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej odbyło się spotkanie z Krzysztofem Petkiem, autorem książek dla młodzieży. Pisarz gościł w Rawie Mazowieckiej już po raz drugi. Opowiadał młodzieży o tajnikach robienia dobrych zdjęć, obowiązkach i trudach pracy dziennikarskiej oraz o tym, jak pisać książki, żeby ktoś je chciał przeczytać. Na organizowane regularnie spotkania z ciekawymi gośćmi zaprasza mieszkańców miasta Olga Brudzyńska - dyrektor biblioteki.
Mariański Ruch Wspierania Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych z Puszczy Mariańskiej przygotowuje szkolenie dla zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Zajęcia rozpoczną się 15 czerwca i potrwają 5 dni. Szkolenie sfinansowane zostało przez Program „Szansa dla Mazowsza”. Jak nas poinformował Krzysztof Matusiak, prezes stowarzyszenia, uczestnicy szkoleń nie ponoszą żadnych kosztów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu