W sobotę dnia 12 września 2015 wspólnota parafialna przy Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej wraz ze Stowarzyszeniem byłych Żołnierzy 62Kompanii Specjalnej Commando, zorganizowała kolejny Festyn Rodzinny. To wydarzenie jest już lokalną tradycją, której początki dał śp. ks. prałat Władysław Rączka. Festyn jest przede wszystkim ważnym przedsięwzięciem budującym wzajemną integrację mieszkańców miasta, ale też okazją do gromadzenia środków na kolejne prace renowacyjne w bolesławieckiej Bazylice Maryjnej.
Festyn współtworzą członkowie wszystkich grup parafialnych przy wsparciu instytucji miejskich, a także sponsorów i darczyńców. Po raz pierwszy zaangażował się również Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który wspomógł organizację Festynu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
To święto radości wiary rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną na scenie w parku miejskim w sobotnie południe o godz. 12,00. Msza św. celebrowana była pod przewodnictwem ks. redaktora Waldemara Wesołowskiego, z Radia Plus Legnica i Tygodnika Niedziela, który wygłosił także okolicznościową homilię.
Jak każdego roku duchowe owoce tej Eucharystii ofiarowane były w intencjach wszystkich dobrodziejów indywidualnych i instytucjonalnych Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, ale także za wszystkich byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando, oraz w intencjach zmarłych dobrodziejów.
Reklama
W czasie Festynu Rodzinnego już po raz siódmy zorganizowany został Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży Cantate Domino. W Przeglądzie wzięło udział 69 wykonawców indywidualnych i zespołowych, ocenianych w kategoriach: przedszkolnej, szkoły podstawowej, ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej.
Bezpośrednio po zakończeniu VII Przeglądu Piosenki wyśmienitą zabawę zapewnił wszystkim zgromadzonym goszczący na festynie Zespól Night Band ze Stargardu Szczecińskiego.
Festynowa radość dopełniała się w Loterii Fantowej, w której każdy los wygrywał. Można było skorzystać z mnóstwa atrakcji, również kulinarnych. Wśród nagród głównych festynowej loterii była pielgrzymka do Rzymu, rower górski, tablet, sprzęt gospodarstwa domowego, bilety do gabinetu odnowy kosmetycznej, sprzęt elektroniczny. Tym razem całość funduszy zasili wkład własny parafii, potrzebny w przygotowany unijny projekt remontu elewacji, odwodnienia, osuszenia wnętrza Bazyliki.