Nie było takiego spotkania w Polsce, na które by przybyli ludzie ze 187 krajów. Nigdy w Polsce nie akredytowało się na jedno wydarzenie niemalże 6 tys. dziennikarzy. Najprawdopodobniej nigdzie na świecie, poza Watykanem, nie koncelebrowało z papieżem Eucharystii ok. 800 biskupów, w tym 70 kardynałów. A to wszystko dzięki papieżowi Franciszkowi i Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie.
28 lipca br. Jasna Góra stanie się Domem Matki, w którym jest miejsce dla każdego człowieka, także tego będącego na peryferiach wiary. Wizyta papieża Franciszka to rekolekcje narodowe w roku 1050-lecia Chrztu Polski, które mają swój szczyt właśnie na Jasnej Górze.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
29 lipca papież Franciszek nawiedzi były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Milczenie Papieża stanie się wołaniem o pokój i oddaniem hołdu tym, którzy zginęli w tym obozie, zarówno z narodu żydowskiego, jak i z narodu polskiego oraz wielu innych narodów. Można powiedzieć, że podobnie jak w Jerozolimie jest Ściana Płaczu, tak ten obóz stanowi miejsce płaczu. Płaczu na wieki.
W dniach 30-31 lipca br. w Krakowie będą miały miejsce centralne uroczystości XXXI Światowych Dni Młodzieży. Sobota rozpocznie się od spowiedzi w sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Mszy św. z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych i kleryków. Papież wskazuje przez to młodzieży i każdemu z nas te dwa sakramenty jako życiowy skarb. Trzecim skarbem jest modlitwa wspólnotowa. Dlatego radosne czuwanie Ojca Świętego z młodzieżą zakończy sobotni dzień, aby w niedzielę spotkać się na Eucharystii.
Wizyta papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie będzie szczególnie ważna dla świata, ponieważ razem z nim przybywa do Polski młodzież z całego globu na swój jubileusz w Roku Świętym Miłosierdzia.