Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podkreślił, że hasło peregrynacji: „Maryjo, ocal miłość i życie naszych rodzin” jest misją dla wiernych.
W ramach przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej podczas konferencji zaprezentowano logo wydarzenia. Logotyp przedstawia stylizowany wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej umieszczony na tle zarysu mapy archidiecezji częstochowskiej, za którą widnieje równoramienny krzyż. Wizerunek Maryi wskazuje na Ikonę Jasnogórską, która peregrynuje, ale jest też znakiem nawiedzenia Maryi i spotkania z Nią. Mapa archidiecezji oznacza Kościół częstochowski, który przeżywał będzie Nawiedzenie we wszystkich parafiach, domach zakonnych i instytucjach. Krzyż wskazuje na Chrystusa, do którego prowadzi nas Maryja, a cztery ramiona krzyża przypominają o czterech regionach archidiecezji częstochowskiej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
archiczest.pl
Podczas konferencji została zaprezentowana strona internetowa poświęcona przygotowaniom do peregrynacji. Więcej o stronie mówił przewodniczący Sekcji ds. Materiałów Duszpasterskich oraz Sekcji ds. Promocji (Medialnej) – ks. Mariusz Bakalarz.
Serwis dostępny jest po adresem: nawiedzenie.archiczest.pl
Peregrynacja w archidiecezji częstochowskiej rozpocznie się 6 kwietnia 2024 r. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu.
Więcej na Radio Fiat