Jest to nowa inicjatywa, która ma na celu ożywienie śpiewu liturgicznego w parafiach oraz łączenie ludzi zainteresowanych muzyką liturgiczną.
Tytuł warsztatów nawiązuje do starożytnej modlitwy maryjnej, na podstawie której powstała przepiękna pieśń sławiąca piękno Matki Bożej. W czasie warsztatów będzie można poznać różne pieśni maryjne oraz odkryć piękno głosu i osoby, wpatrując się w Maryję, która jest cała piękna.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy coraz piękniej i odważniej chcieliby śpiewać na Bożą chwałę oraz doświadczyć piękna śpiewu liturgicznego, zarówno dla osób z doświadczeniem muzycznym, jak i dla początkujących.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli zasmakować warsztatów dobrej techniki wokalnej. Poznają również sposoby radzenia sobie z tremą oraz elementy psychologii śpiewu. Poruszony zostanie także temat duchowości w muzyce. Przede wszystkim jednak nie zabraknie praktyki modlitwy śpiewem.
Reklama
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Młynarska, wokalistka, pedagog, trener emisji głosu, muzykolog, chórmistrz, coach, dyrektor i wykładowca we Wrocławskim Liturgicznym Studium Wokalnym. Prowadząca jest absolwentką Instytutu Teorii i Historii Muzyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej, podyplomowych studiów chórmistrzostwa i emisji głosu w Bydgoszczy oraz Studium Teologii Rodziny w Krakowie. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu warsztatów. Od wielu lat współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym.
Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, w którym odbędą się warsztaty, to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce, którego historia sięga początku XVI wieku. Dla chętnych będzie zorganizowane oprowadzanie po sanktuarium.
Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00. Zwieńczeniem całodniowej pracy będzie Msza św. w bazylice o godz. 17.30, której repertuar muzyczny zostanie przygotowany przez uczestników warsztatów. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólną agapę-kolację. Koszt udziału w warsztatach to dobrowolna ofiara zbierana pod koniec wydarzenia.
Więcej informacji, w tym plan warsztatów oraz formularz do zapisów, jest dostępnych na stronie internetowej: www.warsztatygidle.dominikanie.pl .