Studenci bezpłatnego kierunku studiów zdobędą szeroką wiedzę teoretyczną na temat pomocy społecznej. W trakcie studiów będą się uczyć różnych sposobów wsparcia osobom potrzebującym: materialnego, społecznego, kulturowego i duchowego. Jako absolwenci będą mogli profesjonalnie zaangażować się w pracę w domach opieki, hospicjach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i opiekuńczo-leczniczych, w pracę z imigrantami i repatriantami, czy w profilaktykę uzależnień.
Osoby, które ukończą nowy kierunek, będą pomagały przede wszystkim osobom marginalizowanym społecznie, bezrobotnym i bezdomnym. Zostaną też skierowane do pracy z rodzinami w sytuacjach kryzysowych. Nauczą się również przygotowywać projekty dla organizacji świadczących pomoc społeczną.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Mimo rozwoju cywilizacji i poprawy warunków życia w Polsce i na świecie, nie zmniejsza się liczba osób potrzebujących pomocy. Profesjonalizacja działań charytatywnych jest więc niezwykle ważna. Dzięki niej będziemy mogli znacznie lepiej rozumieć potrzeby bliźnich – podkreśla ks. Marcin Brzeziński, wicedyrektor Caritas Polska.
UKSW zapewnia studentom praktyki zawodowe oraz udział w grantach, wyjazdach naukowo-badawczych i międzynarodowych konferencjach oraz kontakt z potencjalnymi pracodawcami, wśród których znajdzie się Caritas.