(...) Idea Bożego miłosierdzia stała się w ostatnim czasie bardzo cenna i przyjmowana przez ludzi właściwie na całym świecie. Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybywają liczne pielgrzymki. Widać, że człowiek, który zagubił się na różnych drogach życia, w rzeczywistości szuka czegoś innego. Szuka miłości miłosiernej, przebaczenia, oderwania się od grzechów, szuka także pokuty, chce się oczyścić, odnowić i słucha nauki Kościoła o Bogu bogatym w miłosierdzie.
Decyzja Księdza Arcybiskupa Metropolity o peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach archidiecezji częstochowskiej nawiązuje do apelu Ojca Świętego o świadomość Miłosierdzia Bożego, a także do wezwania Ojca Świętego zawartego w liście apostolskim Tertio millennio ineunte, żeby kontemplować oblicze Jezusa. Tak więc Jezus, Bóg kochający, z otwartym sercem, ze swą wielką miłością staje dziś naprzeciw nas, żeby każdego ogarnąć płomieniami swojej łaski i miłości. (...)
Sprawa bowiem zbawienia człowieka, sprawa jego życia wiecznego jest głównym celem pracy Kościoła. (...) Pamiętajmy, że Pan Jezus oddał swoje życie, żeby łaska zbawienia dotknęła każdego człowieka. To dowód, jak wielka jest miłość Boża, która towarzyszy przez cały czas grzesznemu człowiekowi. (...) Dlatego peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego jest teologicznie bardzo przejrzysta, bardzo związana z dziełem zbawczym Chrystusa. Stąd właśnie to piękne zamierzenie, żeby we wspólnotach parafialnych przeżywać wielkie prawdy naszej wiary dotyczące zbawienia człowieka i rzeczywistości miłosierdzia Bożego. (...)
Pomóż w rozwoju naszego portalu