„Ku chwale ołtarzy. Przed beatyfikacją sługi Bożego Jana Pawła II”
Reklama
Pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę została zapoczątkowana przed 14 laty. Pomyśleliśmy, że choć raz w roku wszyscy razem powinniśmy się spotykać przed cudownym Obliczem naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej, która jest nie tylko naszą Matką, ale Pierwszą i Główną Redaktorką „Niedzieli”. To Jej pragniemy wszyscy powierzać najgłębsze tajemnice naszych serc, u Niej szukać rady i mocy. Dziś stwierdzamy, że była to błogosławiona inicjatywa.
Do tego spotkania przygotowujemy się szczególnie w redakcji centralnej w Częstochowie, ale także w 19 redakcjach diecezjalnych „Niedzieli”. I na sposób stały wpisaliśmy już w program naszej pracy trzecią sobotę września każdego roku, kiedy to najpierw w siedzibie naszej redakcji dokonujemy różnorakich przemyśleń na temat Kościoła, dzieła ewangelizacji, bieżącej sytuacji na rynku mediów, problemów naszej ojczyzny i ważnych zjawisk, jakie dzieją się w kraju, a później przed Obliczem Matki Słowa modlimy się w tych wszystkich intencjach. Uczestniczymy zawsze najpierw we wspólnej Mszy św., a potem w Auli Jana Pawła II wysłuchujemy konferencji zaproszonego gościa i wręczamy osobom szczególnie zasłużonym dla dzieła „Niedzieli” oraz w pracy na rzecz ewangelizacji przez media medale „Mater Verbi”. Nasz program ubogaca zwykle muzyka i pieśń.
Bardzo cenna jest możliwość spotkania się w domu rodzinnym, jakim dla nas wszystkich jest dom Jasnogórskiej Pani. Bo nie są nam obojętne nasze losy, nasze prawa, wciąż wzmagają się obawy, że różne siły, określane jako anty-Kościół, chciałyby zniweczyć stan pewnej równowagi, jaki w naszym kraju stał się wreszcie rzeczywistością. Nasilają się ataki na Kościół instytucjonalny, na kapłanów i księży biskupów oraz na wypracowane przez dziesiątki lat zdrowe formy współdziałania państwa i Kościoła, które dziś chce się burzyć, czyniąc z tego sztandar ideowy partii. Mamy prawo do życia w normalności. Jako naród, z którego wyszedł wielki Jan Paweł II, musimy pilnować zgodności naszych praw z prawem naturalnym, na którym zasadza się katolicka nauka społeczna i nauczanie Kościoła. Nie możemy ulec ideologicznemu naporowi środowisk laickich, bardzo często masońskich, które chciałyby zamazać w sercach ludzi prawo Boże i wyeliminować Kościół z życia społecznego.
Pielgrzymka „Niedzieli” to zatem także przypomnienie idei naszego pisma. Ten cel ma również wyróżnienie przyznawanym corocznie medalem „Mater Verbi” osób zaangażowanych w dzieło ewangelizacji przez media. A naszą nagrodą szczególną od niedawna stała się też statuetka „Sursum Corda”, wręczana osobom zasłużonym dla promocji „Niedzieli” w sposób wyjątkowy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Pielgrzymkę „Niedzieli”, której w tym roku przyświecać będzie hasło: „Ku chwale ołtarzy. Przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II”.
Podczas tej pielgrzymki będą także wręczane nagrody uzyskane w konkursie „Niedzieli” nt. „Mój krzyż”.
Program
godz. 10.00 - Bazylika Jasnogórska
Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią bp. Antoniego Pacyfika Dydycza - ordynariusza diecezji drohiczyńskiej
Akt Oddania Matce Bożej wspólnoty i dzieła „Niedzieli”
godz. 12.00 - Aula Jana Pawła II
Powitanie - ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”
Wręczenie statuetki „Sursum Corda” bp. Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi
Wykład: „Idea nowenny przed beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II” - ks. prał. Jan Drob, prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Rozstrzygnięcie konkursu „Niedzieli” pod hasłem: „Mój krzyż”
Wręczenie dyplomów i medali „Mater Verbi” 2010
Podziękowanie uczestnikom pielgrzymki - ks. inf. Ireneusz Skubiś
Wspólny posiłek (Dom Pielgrzyma)
Pomóż w rozwoju naszego portalu