Bracia Kaczyńscy budzą w naszym społeczeństwie różne emocje - od entuzjazmu po nienawiść. Ta ostatnia najczęściej deklarowana jest przez autorów krytycznych wobec polityków stron internetowych. Jednak w jednym zgadzają się wszyscy: Lech i Jarosław to wybitni politycy - o Lechu, niestety, trzeba dziś mówić w czasie przeszłym.
Z „Alfabetu braci Kaczyńskich”, wydanego przez Wydawnictwo M (Kraków 2006), można dowiedzieć się o wielu nieznanych opinii publicznej wydarzeniach, które wpłynęły na dzisiejsze zachowania i podejmowane przez braci Kaczyńskich decyzje. Wywiad rzeka został przeprowadzony po objęciu przez Lecha Kaczyńskiego urzędu Prezydenta RP. Kolejna książka redaktorów „Newsweeka” - Michała Karnowskiego i Piotra Zaremby, kontynuująca serię zapoczątkowaną przez ciepło przyjęty „Alfabet Rokity”, to zbiór wielu anegdot o polskiej polityce, a także wielu opinii braci Kaczyńskich o oponentach. Nad książką jej autorzy pracowali od 2004 do 2006 r. W czasie kilkuset godzin rozmów odbyli fascynującą podróż do epoki, gdzie odwaga była w cenie, a przyjaźń wykuwała się w ciągłym starciu z systemem komunistycznym. Ale i Polsce powstałej po 1989 r. poświęcili dużo uwagi, bo w tym czasie diagnozy braci Kaczyńskich, ich konsekwentny opis patologii III RP, właśnie zyskiwały potwierdzenie.
Rozmówcy otwarcie mówili o własnej przeszłości, o innych ludziach, o swoich pragnieniach i marzeniach. Co najważniejsze, wszystko, co powiedzieli, ukazało się drukiem. Powstała pasjonująca opowieść o życiu dwóch niezwykłych, odważnych i mądrych polityków. Ta książka to historia ich prywatnego i publicznego życia, przesiąkniętego codziennym patriotyzmem, poświęceniem Polsce.
Pomóż w rozwoju naszego portalu