Wielu maturzystów rozmyśla nad wyborem życiowej drogi. Jest to decyzja trudna, która winna być osobistą decyzją młodego człowieka. Ale dorośli mają obowiązek wskazać dobre, sprawdzone już wybory, ukazać wartościowe uczelnie. Kryteria doboru mogą być różne, ale najważniejsze to uczelnia z renomą oraz właściwy zainteresowaniom kierunek studiów. Renomę posiada Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Poprawiła ona swoje dobre miejsce, uzyskane przed rokiem, w rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. Utrzymała także niekwestionowane pierwsze miejsce w regionie kujawsko-pomorskim.
Najważniejszy student
Reklama
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej pozostaje uczelnią, gdzie najważniejszy jest student i jego rozwój. Osiągnęła bowiem w rankingu najwyższy wskaźnik rozwijania zainteresowań naukowych przez studentów wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich. WSKSiM uzyskała także najwyższą z możliwych ocen własnej bazy dydaktycznej. Uczelnia chlubi się bardzo wysokim wskaźnikiem wśród kadry osób o najwyższych kwalifikacjach, czyli liczbą wykładowców z tytułem profesora i doktora habilitowanego. WSKSiM plasuje się na drugim miejscu pod względem możliwości rozwijania zainteresowań kulturalnych przez studentów.
- Teraz, kiedy skończyły się egzaminy maturalne, abiturienci stają przed wyborem uczelni, dobrej uczelni. WSKSiM zaprasza do Torunia - mówi o. dr Krzysztof Bieliński CSsR, rektor uczelni. Zaproszenie tym bardziej cenne, że uczelnia jest w czołówce niepublicznych magisterskich uczelni w Polsce. Wysoka ocena postawiona przez pracodawców po raz kolejny pokazuje, że absolwent WSKSiM, wbrew doniesieniom medialnym, nie musi martwić się o pracę.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Główne kierunki w WSKSiM
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oferuje kierunki studiów na poziomie licencjackim - dziennikarstwo i komunikacja społeczna ze specjalnością kultura medialna, politologię ze specjalnościami: polityka społeczna, polityka międzynarodowa oraz marketing polityczny, kulturoznawstwo ze specjalnościami: kultura audiowizualna oraz turystyka kulturowa, na poziomie inżynierskim - informatykę ze specjalnościami: techniki multimedialne oraz grafika komputerowa i animacja trójwymiarowa, a także na poziomie magisterskim politologię - specjalności: polityka społeczno-ekonomiczna, komunikacja i dziennikarstwo polityczne. O uczelni i studiach więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej:
Dobre wybory
W tym roku pierwsi absolwenci kulturoznawstwa opuszczą mury toruńskiej uczelni. - Wybrałam turystykę kulturową i nie żałuję. Dzięki temu poznaję dziedzictwo kulturowe naszej Ojczyzny -mówi Marta Buszman. - Jeśli dobrze czujesz się przed kamerą, to już od pierwszego roku studiów możesz porozumiewać się z odbiorcami poprzez wizję. Jeśli wolisz bardziej bezpośredni kontakt z człowiekiem, będziesz mógł to wykorzystać w pracy w wielu ciekawych placówkach kulturalnych - namawia Aleksandra Ludwig, studentka III roku kulturoznawstwa.
Także studenci innych kierunków chwalą swoje wybory. - Jako przyszły dziennikarz chcę wiedzieć więcej i lepiej, dlatego gdy tylko jest to możliwe, zadaję pytania autorytetom, które tutaj spotykam - mówi Kamil Kobyliński, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Z kolei Remigiusz Grochowski przekonuje, że wyjazdy na transmisje, reportaż czy inne nagrania to w WSKSiM codzienność. - Dzięki temu jestem spokojny o swoją zawodową przyszłość, bo wiem, że będę umiał odnaleźć się przed kamerą jako dziennikarz i za kamerą jako operator. Do tego uczę się montażu dźwięku i obrazu, co podnosi moje kwalifikacje - mówi student.
Będąca na II roku politologii Katarzyna Mikos wybrała ten kierunek, ponieważ interesuje ją to, co dzieje się na świecie, a szczególnie w polityce, oraz dlatego, że lubi historię. Docenia swoich profesorów: - Dzięki nim poznajemy mechanizmy funkcjonowania polityki, historię stosunków międzynarodowych i polskiej polityki zagranicznej.
Radio SIM
- Informatyk nie ogranicza swojego świata do rozdzielczości monitora. Każdy z moich kolegów ma swoje pasje, które może realizować dzięki temu, co zapewnia uczelnia, czyli dostępowi do sprzętu, ale i praktykom w wielu ciekawych miejscach. Przykładem tego jest ostatnio uruchomione w naszej uczelni Radio SIM, którego można słuchać przez Internet dzięki pracy moich kolegów z informatyki - przekonuje Wojciech Tomaszewski. - Informatyka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej to propozycja dla osób niebojących się wyzwań. Kończąc te studia, będziesz miał umiejętności umożliwiające podjęcie pracy w jednej z najlepiej opłacanych specjalności - dodaje student.
Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu polecają tegorocznym maturzystom studia na ich uczelni. - Nie zwlekajcie z podjęciem decyzji! Dołączcie do najlepszych! - zachęcają.