Już niedługo w telefonie komórkowym będzie można przeczytać Pismo Święte, dokumenty Kościoła, kalendarz liturgiczny, spis duchowieństwa, informacje o wydarzeniach w Kościele w Polsce i na świecie, a nawet posłuchać programów rozgłośni katolickich.
Wszystko to dzięki specjalnej sieci telefonii komórkowej, która ma ruszyć jesienią. - Jej oferta adresowana jest przede wszystkim do struktur kościelnych, wspólnot i stowarzyszeń skupionych wokół Kościoła oraz do wszystkich zainteresowanych możliwością stałego, nieograniczonego czasem i przestrzenią dostępu do treści, których fundamentem są wartości chrześcijańskie - mówi ks. Maciej Chibowski, dyrektor Radia Warszawa i koordynator projektu. Podkreśla on, że ten projekt wpisuje się w głoszoną przez Jana Pawła II konieczność „nowej ewangelizacji przez media”.
Koordynatorzy liczą, że sieć może pozyskać nawet 2 mln użytkowników, a w pierwszym roku działania ok. 100 tys. abonentów. Szczegóły ofert, strategii marketingowej oraz nazwa sieci mają być znane w połowie września.
W trakcie konferencji prasowej prezentującej projekt kontrowersje wzbudziło, kto właściwie jest jego inicjatorem. Ks. Chibowski stwierdził, że jest to Rada ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Na zaproszeniach, które dostali dziennikarze, widniało logo Konferencji Episkopatu Polski. - Zostało ono użyte w sposób nieuprawniony. Konferencja Episkopatu nie ma udziału w tym przedsięwzięciu. Jest różnica między Konferencją Episkopatu a Radą - mówił obecny na konferencji prasowej ks. Józef Kloch, rzecznik Episkopatu. Dodał, że o wszystkim dowiedział się z mediów, a cała sytuacja wygląda tak, jakby ministerstwo rządu coś robiło, a rząd o tym nie wiedział.
- Całość tego przedsięwzięcia została uzgodniona z przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP abp. Sławojem Leszkiem Głódziem i dokonuje się za jego akceptacją - zapewnił ks. Chibowski.
Pomóż w rozwoju naszego portalu