Reklama

Maturzysto - nie przegap!

Niebawem matura, a wraz z nią chwila podjęcia decyzji o dalszej nauce. To ważny moment, który zaważy na całym dorosłym życiu. Wybór dobrej uczelni to połowa sukcesu, na drugą połowę młody człowiek musi zapracować sam. Trzeba jednak zrobić ten pierwszy krok...

Niedziela Ogólnopolska 6/2008, str. 22-23

Katarzyna Cegielska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dobrym wyborem, o czym przekonało się już wielu młodych ludzi, jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia, choć młoda, szybko się rozwija. Poza wspaniałą bazą dydaktyczną i socjalną proponuje cztery kierunki studiów: na poziomie licencjackim - politologię o specjalnościach polityka społeczna i polityka międzynarodowa, dziennikarstwo komunikację społeczną o specjalności kultura medialna oraz kulturoznawstwo (tu planuje się od przyszłego roku uruchomić specjalność - turystyka kulturowa), zaś na poziomie inżynieryjnym - informatykę o specjalności techniki multimedialne. W WSKSiM można także podjąć studia drugiego stopnia, czyli magisterskie uzupełniające na kierunku politologia. Uczelnia oferuje na tym poziomie specjalności: komunikacja i dziennikarstwo polityczne oraz polityka społeczno-ekonomiczna.
Chętnym z wykształceniem wyższym (magisterskim, licencjackim czy inżynierskim) Uczelnia oferuje sześć rodzajów studiów podyplomowych: dziennikarstwo (dwusemestralne), zasady wykorzystania funduszy unijnych (jednosemestralne), relacje międzynarodowe i dyplomację (dwusemestralne), grafikę komputerową i techniki multimedialne (dwusemestralne), zastosowanie informatyki w dydaktyce (trzysemestralne dla nauczycieli) oraz politykę ochrony środowiska - kompensację przyrodniczą (dwusemestralne).

Wyśmienite warunki do nauki

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej na stałe wpisała się w krajobraz Torunia i Polski. Studenci podejmujący naukę w tej Uczelni pochodzą z całego kraju, nawet z najdalszych jego zakątków. W hotelu akademickim czekają na nich wygodne, przestronne pokoje z łazienkami, dostępem do Internetu. Wszystko to sprawia, że studenci mają wymarzone warunki do nauki. Na miejscu korzystają także z biblioteki, dużej auli, stołówki oraz sali fitness.
Usytuowanie hotelu nad Wisłą zachęca studentów w wolnych chwilach do wodnych wycieczek na kajakach czy łódkach, a leśne szlaki mobilizują do przejażdżek rowerowych. Wszystko to sprawia, że nawet w wakacje studenci są częstymi gośćmi w swojej uczelni, gdyż - jak sami mówią - tęsknią za rodzinną atmosferą, jaka w niej panuje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Wiedza i formacja

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej - co nieustannie podkreśla jej założyciel o. Tadeusz Rydzyk CSsR - stawia na kształcenie połączone z formacją młodego człowieka. Nauka i wychowanie muszą iść ze sobą w parze. Podkreślił to również jeden z gości WSKSiM - kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej przy Stolicy Apostolskiej, mówiąc: „Uczelnia winna nie tylko dostarczać wiedzy, ale formować człowieka”. Podobne życzenia wyraził niegdyś o. Joseph Tobin, przełożony generalny Redemptorystów. „Życzę, by działalność Waszej Uczelni rozwijała się coraz bardziej, obejmując nie tylko wykształcenie profesjonalne, ale również formację duchową Waszych studentów. Niech kolejny rok pracy Szkoły będzie czasem wzrastania w mądrości i łasce - dla dobra Kościoła, Polski i wszystkich tych miejsc w Europie i na świecie, dokąd zawędrują przygotowani przez Was absolwenci” - napisał Ojciec Generał.
W myśl tych życzeń Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, na czele z jej władzami, założycielem o. Tadeuszem Rydzykiem oraz rektorem o. dr. Krzysztofem Bielińskim CSsR, zamierza formować młodych ludzi, którzy pokładając właśnie w tej Uczelni swoją przyszłość, wybrali ją na czas studiów i formacji.

Indywidualne podejście do studenta

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to wyjątkowa uczelnia. Mówią tak wszyscy, którzy mieli okazję zetknąć się z nią. Najbardziej cieszy, kiedy mówią tak ci, dla których ta Uczelnia powstała - studenci. Za co chwalą WSKSiM? Przede wszystkim za profesjonalną kadrę profesorską, za warunki mieszkaniowe sprzyjające nauce, za szeroką gamę praktyk, jakie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oferuje żakom, a przede wszystkim za indywidualne, podmiotowe podejście do studenta. Żak toruńskiej Uczelni nie jest bezimienny, jak na wielkich uniwersytetach. Student bardzo szybko zapamiętywany jest przez kadrę profesorską z imienia i nazwiska i nie dziwi go, jeśli ktoś z władz Uczelni zapyta go, np.: „Panie Karolu, jak wypadły praktyki w ministerstwie?”, „Pani Aniu, widząc Pani zaangażowanie podczas dotychczasowych praktyk i świetną naukę, mamy propozycję wyjazdu na miesiąc do Ameryki Południowej”...

Wielki atut - atrakcyjne praktyki

Wiele kierunków studiów wymaga od studenta zaliczenia praktyk zawodowych. W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej są one bardzo atrakcyjne, co niewątpliwie jest wielkim atutem Uczelni. W trakcie wakacji młodzież ma więcej czasu, by odbyć dłuższe, bo kilkutygodniowe staże. Student WSKSiM ma możliwość, w zależności od wybranego przez niego kierunku studiów, praktykować w mediach, Sejmie RP, Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu, w biurach poselskich, urzędach gminy, ośrodkach polonijnych poza granicami kraju, np. w Ameryce Południowej, a także w domach pomocy społecznej, domach dziecka, ośrodkach kultury, firmach komputerowych itp.
Warto też dodać, że praktyki są bezpłatne, co nieczęsto zdarza się w innych uczelniach. Ponadto w innych szkołach żacy często jedynie widzą sprzęt telewizyjny czy radiowy z daleka, zaś studenci WSKSiM mają możliwość operowania nim na co dzień. Wielu wyróżniających się studentów odbywających praktyki w Telewizji Trwam miało możliwość wyjechać na zagraniczne reportaże, np. do Ziemi Świętej, Kazachstanu czy Brazylii. A samodzielne prowadzenie programów telewizyjnych czy audycji radiowych… Czy wielu młodych ma taką szansę podczas studiów w innych uczelniach? Żeby skorzystać z oferty praktyk w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, trzeba tylko chcieć.
Praktyki i staże są nie tylko wielką szansą dla młodych ludzi na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie arkanów przyszłego zawodu, ale także wspaniałą przygodą. Do tej przygody wszystkich chętnych zapraszam.

Zainteresowani mogą kontaktować się z dziekanatem Uczelni od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00 pod numerem telefonu (0-56) 610-72-00, www.wsksim.edu.pl.

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W weekend papież na Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa

2024-05-07 19:16

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek weźmie udział w Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa. Odbędzie się ono w Rzymie i Watykanie w dniach 10-11 maja z udziałem m.in. 30 laureatów Nagrody Nobla. Jednym z jego celów jest „przywrócenie braterstwa jako zasady działania społecznego w przestrzeni publicznej”. „Im bardziej świat pogrąża się w ciemności, tym bardziej ludzkość szuka światła” - taką metaforą wyjaśnia sens spotkania o. Enzo Fortunato, dyrektor ds. komunikacji bazyliki watykańskiej.

Uczestniczyć w nim będą naukowcy, ekonomiści, politycy, burmistrzowie, lekarze, przedsiębiorcy, pracownicy, sportowcy i zwykli obywatele z różnych krajów świata. Zasiądą oni przy 12 „stolikach” w Watykanie i emblematycznych miejscach Rzymu. „Chcemy wraz z papieżem powtórzyć: «nie» dla wojny, «tak» dla pokoju, «tak» dla negocjacji i zasady braterstwa” - tłumaczy ks. Francesco Occhetta, sekretarz generalny Fundacji Fratelli tutti, która organizuje to wydarzenie.

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb ks. Jerzego Witka SBD

2024-05-07 16:42

ks. Łukasz Romańczuk

Msza św. pogrzebowa ks. Jerzego Witka SDB

Msza św. pogrzebowa ks. Jerzego Witka SDB

Rodzina Salezjańska pożegnała ks. Jerzego Witka SDB. Na Mszy świętej modliło się ponad 100 księży, wspólnoty neokatechumenalne oraz wierni świeccy dziękujący za posługę tego kapłana.

Msza święta pogrzebowej sprawowana była w kościele pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu. Przewodniczył jej ks. Piotr Lorek, wikariusz Inspektora Prowincji Wrocławskiej, a homilię wygłosił ks. Bolesław Kaźmierczak, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Poznaniu. Podczas Eucharystii czytana była Ewangelia ukazująca uczniów idących z Jerozolimy do Emaus, którzy w drodze spotkali Jezusa. Do tych słów nawiązał także ks. Kaźmierczak podkreślając, że uczniowie pełnili ważną misję w przekazaniu prawdy o zmartwychwstaniu. Kaznodzieja nawiązał także do osoby zmarłego kapłana. - W naszych sercach jest wiele wspomnień po nieżyjącym już ks. Jerzy, który posługiwał tutaj przez wiele lat. Wspominamy jego piękną pracę w Lubinie, w Twardogórze, posługę pośród młodzieży i studentów w kościele pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu. Organizował koncerty, na które przychodzili ludzie. Będąc proboszczem u św. Michała Archanioła zapoznał się z życiem św. Teresy Benedykty od Krzyża. Bardzo się zaangażował i to on przyczynił się do tego, że powstała kaplica Edyty Stein w kościele na Ołbinie – zaznaczył ks. Kaźmierczak dodając: - Ksiądz Jerzy założył Towarzystwo im. Edyty Stein. Zabiegał o to, aby dom Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej był otwartym miejscem spotkań. Organizował tam wykłady.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: 2,5 roku więzienia za kradzież pektorału Benedykta XVI

2024-05-08 13:02

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Mężczyzna, który w czerwcu ubiegłego roku ukradł krzyż pektoralny papieża Benedykta XVI z kościoła w Traunstein w Górnej Bawarii, został skazany na dwa i pół roku więzienia. Tak orzekł sąd rejonowy w Traunstein w Górnej Bawarii, podała agencja KNA. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Według sądu sprawca, 53-letni obywatel Czech, chce mieć pewność, że krzyż, który obecnie znajduje się u znajomego, zostanie zwrócony. Wcześniej milczał na temat miejsca pobytu pektorału. Jego wartość nie może być dokładnie określona, szacuje się, że wynosi co najmniej 800 euro i ma dla wiernych bardzo dużą wartość symboliczną. Benedykt XVI zapisał go w testamencie swojej rodzinnej parafii św. Oswalda. To właśnie tutaj odprawił swoją pierwszą Mszę św. jako neoprezbiter w 1951 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję