Reklama

Przegląd prasy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Taśmy Oleksego

Reklama

W całej prasie bardzo mocno wyeksponowano na pierwszych stronach kompromitujące dla czołowych postkomunistów taśmy Józefa Oleksego. Jedynym wyjątkiem była „Gazeta Wyborcza” Adama Michnika, tak zaprzyjaźnionego z Aleksandrem Kwaśniewskim - tam informację zamieszczono na odległej, 8. stronie. Artur Kowalski w tekście „Powiedzieli o sobie prawdę” („Nasz Dziennik” z 24-25 marca) przytacza w kontekście wyznań Oleksego w rozmowie z Aleksandrem Gudzowatym wypowiedź przewodniczącego klubu poselskiego PiS Marka Kuchcińskiego: „(...) nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej, bo wszystko widać czarno na białym. Cała prawda o tym układzie została powiedziana w całości. Oni sami o sobie powiedzieli, że są sitwą, że robili przekręty i gdzie mają Polskę”. Według Kuchcińskiego: „(...) po 1989 r. powstał front ludzi działających na szkodę Polski, nazywających teraz zdrajcą Józefa Oleksego, który odważył się powiedzieć prawdę”. Eliza Olczyk w tekście pt. „Zwierzenia, które na długo zatrują lewicę” („Rzeczpospolita” z 23 marca) pisze: „Dzięki taśmom Oleksego wyborcy jeszcze długo nie zapomną wysypu afer z czasów rządu Leszka Millera i kompromitacji SLD”. Zastępca redaktora naczelnego „Dziennika” Cezary Michalski napisał w tekście „Polska jest bez lewicy” („Dziennik” z 23 marca): „Ujawnione przez «Dziennik» taśmy Oleksego po raz kolejny przypominają, że w Polsce nie ma lewicy. Nie ma jej od końca lat 40. ubiegłego wieku, gdy ostatni polscy socjaliści byli wykańczani we Wronkach i na Rakowieckiej”. W tymże numerze „Dziennika” - tekst Kamili Wrotnowskiej i Artura Grabka - „Kwaśniewski o Oleksym: Mógłbym go udusić!”. Para autorów szeroko rozpisuje się o rezonansie „taśm Oleksego”, przytaczając m.in. ocenę Ryszarda Bugaja. Według nich, Bugaja zastanawia, w jaki sposób Kwaśniewski dorobił się dużego majątku: „Prezydent w Polsce nie jest człowiekiem, który zarabia taką kupę pieniędzy - mówi Bugaj”.

Podejrzani sponsorzy Kwaśniewskiego

W kontekście wątpliwości wysuwanych przez lewicowego polityka Ryszarda Bugaja nt. pochodzenia majątku Kwaśniewskiego warto przypomnieć niewiele wcześniejsze oskarżenia lobbysty Marka Dochnala na temat b. prezydenta. „Dziennik” z 14 marca zamieścił tekst Leszka Kraskowskiego - „Dochnal oskarża Kwaśniewskiego”. Według przytoczonych w tekście zeznań lobbysty, były prezydent był sponsorowany przez dwóch zagranicznych biznesmenów: Aleksandra Schneidera i Aarona Frenkela. Dochnal ujawnił również, że czołowi politycy lewicy, m.in. prezydenccy ministrowie: Marek Siwiec i Marek Ungier, mieli tajne konta w szwajcarskim banku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Geremkowcy w MSZ

Reklama

We „Wprost” z 18 marca - bardzo ciekawy wywiad prezydenta Lecha Kaczyńskiego, udzielony Marcinowi Dzierżanowskiemu, Dorocie Kani i Grzegorzowi Pawelczykowi, pt. „Wałęsa gorszy od Kwaśniewskiego”. Prezydent RP Lech Kaczyński powiedział w nim m.in.: „(...) w 1995 r. walka między Kwaśniewskim a Wałęsą była rozgrywką między aparatem partyjnym a aparatem bezpieczeństwa (...). Lech Wałęsa stał się głównym gwarantem postkomunistycznego układu sił w III Rzeczypospolitej. Posłużył im jako narzędzie”. Lech Kaczyński szczególnie ostro skrytykował rolę ludzi Bronisława Geremka w MSZ, mówiąc o „korporacji, która opanowała polską dyplomację”. „Korporacji stworzonej w największym stopniu przez prof. Bronisława Geremka (...). Ci ludzie samowolnie przyznali sobie monopol na tę sferę życia i bronią swego korporacyjnego interesu. (...) ich wizja polityki zagranicznej nierzadko jest odmienna od mojej (...). W Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest na przykład znaczna liczba zwolenników tak głębokiej integracji europejskiej, że kwestionowałaby ona istnienie suwerennego państwa”.

Kulisy działań „lewicy laickiej”

W „Opcji na Prawo” (nr 3 z marca 2007 r.) - kolejny już, 4. odcinek bardzo ciekawego cyklu Piotra Skórzyńskiego „Mundo Sovietici - albo rządy agentury”. Autor opowiada o roli czołowych postaci z b. opozycyjnej tzw. lewicy laickiej w blokowaniu radykalnych zmian dekomunizacyjnych po 1989 r.

Lewicowi nienawistnicy

W postkomunistycznym „Przeglądzie” z 25 marca - kolejny cotygodniowy felieton Krystyny Kofty - „O jeden list za daleko”, pełen jadu wobec obecnych rządów. Ton nadaje stwierdzenie Kofty: „Twierdzę, że nie było tak złego i obmierzłego ludziom rządu, jak obecny”.

„Z Narodem czy z dworem”

Znając liczne, pełne nienawiści, „wypady” Krystyny Kofty pod adresem obecnego rządu, Kościoła, polskiego patriotyzmu etc., z tym większym zaszokowaniem dowiedziałem się, że znalazła się ona wśród gości zaproszonych przez panią prezydentową na sławetne spotkanie w dniu 8 marca. Można więc opluwać rząd i PiS, wylewać kolejne kubły pomyj publicystycznych i... być oficjalnym gościem na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. Rzecz znamienna, że obok Kofty wśród tych gości znalazły się m.in. fanatyczna przeciwniczka Kościoła Magdalena Środa i liczne, znane ze skrajnie lewicowej tendencyjności, dziennikarki, począwszy od Moniki Olejnik, po Katarzynę Kolendę-Zaleską i Dorotę Wysocką-Schnepf. Według wywiadu Jana Rokity („Rzeczpospolita” z 16 marca), taki dobór gości nie był przypadkowy, bo „pani prezydentowa ma poglądy feministyczne i bardzo mocno lewicowe, i nigdy tego nie ukrywała”. Sprawom kontrowersji wynikłych ze spotkania 8 marca u pani prezydentowej poświęciłem dwa obszerne teksty w „Naszym Dzienniku” (nr z 20 i 24-25 marca) pt. „Z Narodem czy z dworem”. Innej kontrowersyjnej sprawie - projektowi nominacji Andrzeja Urbańskiego na prezesa telewizji publicznej poświęciłem tekst „Metamorfozy Andrzeja Urbańskiego” („Nasz Dziennik” z 17-18 marca).

Kolejny wybryk jadowitego antypolonizmu

„Rzeczpospolita” z 21 marca zamieściła tekst Krystyny Zuchowicz - „Straszna Polska według Raholi”. Autorka piętnuje obrzydliwy wybryk lewicowej publicystki hiszpańskiej Pilar Raholi, która niedawno oszkalowała Polskę i Polaków na łamach popularnego dziennika hiszpańskiego „El Pais”. Hiszpańska autorka przedstawiła Polskę jako kraj szalejącego antysemityzmu. Twierdziła, że w Polsce są stare tradycje antysemityzmu, sięgające tysiąca lat wstecz. Rzecz szokująca, gdy zważymy, że przez stulecia właśnie Polska była jedynym schronieniem dla Żydów prześladowanych w reszcie Europy i nazywano nasz kraj „Paradisus Judeorum” - m.in. w „Wielkiej encyklopedii francuskiej” z XVIII wieku. Wśród największych antypolskich bredni Raholi znalazło się m.in. stwierdzenie: „(...) więcej trudności nastręczyło nazistom zdławienie oporu w warszawskim getcie niż podbój całego kraju”. Kulminacyjnym punktem oszczerstw Raholi stało się jednak stwierdzenie, iż właśnie „Polska odegrała kluczową rolę w nikczemnych działaniach, które doprowadziły do wymordowania dwóch trzecich całej ludności żydowskiej w Europie”. Na tle antypolskich majaczeń Raholi nasuwa się kolejny raz pytanie, czy w końcu dojdzie do uchwalenia przez ONZ specjalnej konwencji ostro karzącej wszystkie oszczercze i judzące teksty, pałające nienawiścią przeciwko różnym narodom, teksty w stylu wspomnianej publikacji Raholi. Za swój nikczemny tekst oszczerczyni powinna powędrować do więzienia! Tym bardziej szokuje fakt, że komercyjna stacja telewizyjna TVN 24 nadała dłuższą rozmowę z Raholą, niepotrzebnie popularyzując niegodną żadnej rozmowy arogancką oszczerczynię.

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ojciec duchowy mnichów

Niedziela Ogólnopolska 2/2024, str. 18

[ TEMATY ]

św. Antoni Opat

mal.Francisco de Zurbarán/pl.wikipedia.org

Święty Antoni, opat

Święty Antoni, opat

Należy do grona najsławniejszych Ojców Pustyni.

Antoni (zwany później Wielkim) urodził się w Środkowym Egipcie. Po śmierci rodziców, kierując się wskazaniem Ewangelii, sprzedał ojcowiznę, a pieniądze rozdał ubogim. Młodszą siostrę oddał pod opiekę szlachetnym paniom i zabezpieczył jej byt materialny, a sam rozpoczął życie pustelnicze w pobliżu rodzinnego miasta. Początkowo mieszkał w grocie. Około 275 r. przeniósł się na Pustynię Libijską. Dziesięć lat później osiadł w ruinach opuszczonej fortecy Pispir na prawym brzegu Nilu. Jego żywot, spisany przez św. Atanazego, głosi, że musiał znosić wiele jawnych ataków ze strony szatana. Dzieło św. Atanazego miało wpływ na nawrócenie wielu ludzi. O Żywocie św. Antoniego wspomina również św. Augustyn w swoich Wyznaniach, kiedy opisuje własną walkę wewnętrzną i okres nawrócenia.
CZYTAJ DALEJ

Rzecznik Episkopatu: nieobowiązkowa edukacja zdrowotna to dobry kierunek

2025-01-16 13:41

[ TEMATY ]

Rzecznik KEP

ks. Leszek Gęsiak

edukacja zdrowotna

Karol Porwich/Niedziela

Jeżeli edukacja zdrowotna będzie przedmiotem nieobowiązkowym, z zachowaniem prawa rodziców do decydowania o tym, czy dzieci będą w nim uczestniczyć – to prawdopodobnie rozwiązanie idące w dobrym kierunku – powiedział PAP rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak.

Podziel się cytatem "Zapytamy nauczycieli, rodziców, uczniów i nie będziemy pytać polityków" – podkreśliła szefowa MEN.
CZYTAJ DALEJ

Biskup prosi o modlitwę w intencji naszego księdza redaktora. "Zdrowie kapłana uległo mocnemu pogorszeniu"

2025-01-17 14:20

Diecezja Legnicka

W imieniu Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zwracamy się z prośbą do osób dobrej woli o modlitwę o zdrowie dla ks. Piotra Nowosielskiego, pracującego w parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy, a znanego w diecezji legnickiej również z pracy w Niedzieli Legnickiej.

W imieniu Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zwracamy się z prośbą do osób dobrej woli o modlitwę o zdrowie dla ks. Piotra Nowosielskiego, pracującego w parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy a znanego w diecezji legnickiej również z pracy w Niedzieli Legnickiej.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję