Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Małżeństwo, rodzina, życie

Ulicami biskupiego miasta po raz kolejny przeszedł barwny korowód przypominając jak ważne jest życie ludzkie, wartości chrześcijańskie oraz piękno małżeństwa i rodziny.

[ TEMATY ]

Świdnica

marsz dla życia i rodziny

materiały organizatorów

Marsz dla życia i rodziny zgromadził blisko 200 osób.

Marsz dla życia i rodziny zgromadził blisko 200 osób.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Marsz poprzedziła Msza święta w katedrze, której przewodniczył ks. Grzegorz Fabiński, wikariusz katedralny. W tym roku oprócz muzycznego akompaniamentu na ulicach Świdnicy zabrzmiały słowa jej patrona św. Jana Pawła II. W czasie marszu, który odbył się w niedzielę 29 maja odtwarzano fragmenty wypowiedzi świętego papieża dotyczące cywilizacji życia, małżeństwa i rodziny. Uczestniczy przeszli spod katedry do kościoła św. Józefa, a tam głowni organizatorzy, Paweł i Justyna Dochniakowie z Fundacji Małżeństwo Rodzina zaprosili uczestników wydarzenia na konferencję pt. „I ślubuję Ci” poprowadzoną przez Anetę i Jędrzeja Ramsów z Legnicy.

- Ja po ludzku jestem uzdolniona do pewnych rzeczy. Więc będąc w małżeństwie, w tej relacji, mogę sprawić to co mogę. Ale kiedy już po ludzku nie mogę i dochodzę do „ściany”, to wtedy jest ten moment, żeby zaprosić Boga. I to jest to, co mi pomaga w życiu, zwłaszcza małżeńskim – mówiła matka czworga dzieci.

O małżeństwie jako widzialnym znaku nierozerwalnej miłości na wzór Trójcy Świętej mówił Jędrzej. – Ślubuję Ci - jak czasem nie doceniamy tego słowa wypowiadanego w sakramencie małżeństwa, a ono zmienia rzeczywistość tak bardzo, że dopiero w niebie dowiemy się o jego mocy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-31 22:23

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najlepsza teolożka z I LO

Niedziela świdnicka 11/2020, str. I

[ TEMATY ]

Świdnica

teologia

olimpiada teologii katolickiej

laureaci

Archiwum prywatne

Laureaci Olimpiady wraz z opiekunami i ks. prał. Markiem Korgulem

Laureaci Olimpiady wraz z opiekunami i ks. prał. Markiem Korgulem

W Świdnickiej Kurii Biskupiej 5 marca najlepsi uczniowie wyłonieni z etapów szkolnych stanęli do zmagań w XXX Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

Czterdziestu jeden finalistów diecezjalnych zostało wyłonionych spośród 405 uczestników z 24 szkół, którzy wzięli udział w etapie szkolnym olimpiady. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Dumni z Ewangelii i z Polski.
CZYTAJ DALEJ

Magda –współczesny Hiob

2025-03-04 13:58

Niedziela Ogólnopolska 10/2025, str. 68-69

[ TEMATY ]

świadectwo

Bliżej Życia z wiarą

archiwum prywatne

Nie odwraca się od Boga, tylko pokazuje, jak z pokorą przyjmować fakt, że Jego plan, choć trudny, zawsze jest lepszy!

Zginął Twój syn Filip, mąż Krzysztof uległ wypadkowi i jest sparaliżowany. Twojej siły potrzebują pozostałe dzieci. Jak radzisz sobie w obecnym położeniu?
CZYTAJ DALEJ

Muzea Watykańskie: prace konserwatorskie w Sali Konstantyna ujawniły nową technikę Rafaela

2025-03-31 16:44

[ TEMATY ]

Watykan

Kaplica Sykstyńska

Vatican News

Renowacja Sali Konstantyna

Renowacja Sali Konstantyna

Po zakończeniu prac konserwatorskich w tzw. Stanze di Raffaello w Muzeach Watykańskich Sala Konstantyna odzyskała dawny blask. Jej renowacja ujawniła wcześniej nieznane techniki i nowe szczegóły dotyczące warsztatu mistrza włoskiego renesansu.

800 metrów kwadratowych pełnych pytań i niesamowitych odpowiedzi – tak można podsumować trwającą dziesięć lat renowację największej z tzw. Stanze di Raffaello. Prace konserwatorskie prowadzone przez Laboratorium Restauracji Malarstwa i Materiałów Drewnianych Muzeów Watykańskich rozpoczęły się w marcu 2015 r., a zakończyły w grudniu 2024 r. Osiem etapów prac przebiegało według kolejności powstawania dzieł Rafaela. Renowacja pozwoliła na dokonanie cennego i bezprecedensowego odkrycia w kontekście badań nad warsztatem artysty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję