Dodatkowo w akcji uczestniczą parafie prowadzone przez polskich duszpasterzy w Londynie, Lancaster (Wlk. Brytania), Moltifao na Korsyce oraz w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Najwięcej kościołów spośród miast zgłosiło dodatkowe spowiedzi w Warszawie, spośród diecezji prym wiodą: opolska i warszawska - 9 kościołów, szczecińsko-kamieńska - 8 oraz kaliska – 6.
Zapisy parafii do Nocy Konfesjonałów wciąż trwają, można dołączać do akcji do ostatniej chwili, czyli do godzin wieczornych Wielkiego Piątku. Noc Konfesjonałów polega na zorganizowaniu dodatkowej spowiedzi w Wielkim Tygodniu i zgłoszeniu kościoła w serwisie nockonfesjonalow.pl
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Strona internetowa akcji gromadzi informacje o parafiach, w których organizowane są dodatkowe spowiedzi, udostępnia godziny spowiedzi, daje możliwość przeglądania najbliższych kościołów oraz wyznaczenia w smartfonie najkrótszej trasy do wybranego kościoła. Dodatkowo w serwisie znaleźć można warunki dobrej spowiedzi, rachunek sumienia do odczytania, odsłuchania oraz pobrania, katalog kościołów wraz ze zdjęciami i informacjami o spowiedzi w ciągu roku wszystkich kościołów uczestniczących w dwunastu edycjach akcji.
Reklama
Akcję wspiera kreacji graficzna prezentowana w mediach społecznościowych, w parafiach akcji oraz stronach internetowych parafii, której celem jest zainteresowanie współczesnego odbiorcy i zwrócenie jego uwagi na duchowy wymiar przeżywanego czasu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy.
Tegorocznej akcji towarzyszy premiera nowej wersji aplikacji na smartfony dla urządzeń z systemem Android oraz Ios (iPhone oraz Ipad). Aplikacja to kieszonkowy modlitewnik, pomocna w głębszym przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.
W aplikacji można znaleźć:
• Rachunek sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka z możliwością czytania lub słuchania w formie audiobooka;
• Modlitewnik zawierający popularne modlitwy często zadawane jako pokuta po spowiedzi;
• Warunki dobrej spowiedzi: lista haseł związanych z zasadami dobrej spowiedzi;
• Znajdź kościół - lista kościołów organizujących Wielkopostną Noc Konfesjonałów;
• Postanowienia - możliwość zapisywania postanowień po spowiedzi;
• Daty spowiedzi - możesz pozostawić zapis daty ostatnich spowiedzi, by pamiętać, kiedy i jak często korzystasz z tego sakrament.
Noc konfesjonałów została zorganizowana po raz pierwszy 2 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II. Do tej pory w 12 edycjach akacji udział wzięło blisko 650 parafii z terenu wszystkich polskich diecezji.