Reklama

Wiadomości

Rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i USA

Od powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie w sobotę rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą USA Joe Bidenem. Zdaniem głowy polskiego państwa, wizyta prezydenta USA potwierdza strategiczne relacje polsko-amerykańskie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w sobotę rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i USA. Przywódcy obu państw będą rozmawiać "w cztery oczy", a następnie zaplanowano rozmowy dwustronne delegacji. Powitanie odbywa się z asystą wojskową. Odegrane zostały hymny Polski i USA

Sobota to drugi dzień wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. W piątek w Rzeszowie Joe Biden spotkał się z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division), a także - razem z Andrzejem Dudą - spotkał się z przedstawicielami organizacji wspierających uchodźców.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W sobotę, po spotkaniu z prezydentem Dudą, amerykański prezydent odwiedzi punktu nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy na Stadionie Narodowym. Przywódcy USA towarzyszyć mają premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Późnym popołudniem na dziedzińcu Zamku Królewskiego Biden wygłosi przemówienie. Według Białego Domu, będzie ono dotyczyło "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych".

Jak podała Ambasada USA w Warszawie, Biden spotka się także z przedstawicielami rządu i amerykańskich placówek dyplomatycznych.

Reklama

Polska jest drugim przystankiem podczas europejskiej wizyty Bidena. W środę prezydent USA przyleciał do Brukseli, gdzie w czwartek uczestniczył w nadzwyczajnym szczycie NATO, szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska, Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

reb/ sdd/ itm/

2022-03-26 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Duda: nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

[ TEMATY ]

szczepienie

Andrzej Duda

PAP/Mateusz Marek

Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 - powiedział w poniedziałek w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie zaapelował, by podejść do sprawy "jak najrozsądniej" i ze szczepienia skorzystać.

W poniedziałek Andrzej Duda w Budapeszcie spotkał się z przywódcami państw V4 - prezydentem Węgier Janoszem Aderem oraz prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą. Ze względów zdrowotnych nieobecny był prezydent Czech Milosz Zeman.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: jutro papież udzieli błogosławieństwa wiernym

2025-03-22 11:28

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Foto Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej

Papież Franciszek planuje ukazać się w klinice Agostino Gemelli w Rzymie, aby pozdrowić i pobłogosławić wiernych na zakończenie jutrzejszej modlitwy Anioł Pański - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jego refleksja zostanie przekazana w formie pisemnej, podobnie jak w poprzednich tygodniach - dodało watykańskie biuro prasowe. Dodano, że media watykańskie będą transmitowały to wydarzenie. Będzie to trzydziesty ósmy dzień pobytu Ojca Świętego w rzymskim szpitalu z powodu obustronnego zapalenia płuc.
CZYTAJ DALEJ

Francuskie utwory w Lasku Bielańskim

2025-03-23 10:48

[ TEMATY ]

koncert

Dobre Miejsce

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W słoneczną wiosenną niedzielę warto wybrać się na spacer do Lasku Bielańskiego i posłuchać utalentowanego wirtuoza organów, którego koncert odbędzie się dziś w „Dobrym Miejscu”.

Artystą, który zaprezentuje się w ramach organizowanego przez Akademię Katolicką w Warszawie i Centrum Kultury „Dobre Miejsce” XVIII Koncertu Organowego na Bielanach, będzie Gabriel Wojaczek, 18-letni wirtuoz, łączący młodzieńczą pasję z dojrzałością wykonawczą.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję