Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zaprasza utalentowanych wokalistów z niepełnosprawnościami do udziału w 10. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.
„Tegoroczna edycja Festiwalu jest wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zaczarowana piosenka niesie radość i przełamuje bariery już od 10 lat” – mówią organizatorzy wydarzenia. Do 14 marca można zgłaszać chęć udziału w 10. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Zgłoszenie powinno zawierać również nagranie wykonania dowolnej polskiej piosenki.
Jury wybierze 32 wykonawców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej, otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa. Finaliści zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Rusowicz, Meli Koteluk, Marka Piekarczyka i Mietka Szcześniaka. Najlepsi wokaliści z niepełnosprawnościami otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia finansowe przeznaczone na dalszy rozwój talentu. Dzień po finale odbędzie się Koncert Jubileuszowy, podczas którego wystąpią gwiazdy i laureaci poprzednich edycji projektu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) w wieku od 10 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać. Do uczestnictwa w konkursie dopuszczeni zostają wyłącznie soliści. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Regulamin oraz szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.zaczarowana.pl Organizatorem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Projekt wspierają Telewizja Polska S.A., Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz inne instytucje państwowe i darczyńcy. Pomysłodawcami Festiwalu są Anna Dymna, Marta Kądziela i Mateusz Dzieduszycki.
Pierwsza edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, którego celem jest promocja uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych, odbyła się w czerwcu 2005 r. Stały patronat artystyczny sprawuje nad nim Irena Santor. Co roku w Festiwalu bierze udział kilkaset osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Uczestników Festiwalu traktuje się bez taryfy ulgowej. Dla członków jury liczą się jedynie ich warunki wokalne, osobowość i sceniczna ekspresja. Celem konkursu jest odnajdywanie talentów na miarę Raya Charlesa, Andrea Bocelli’ego albo Stevie’go Wondera - osób, które, pomimo niepełnosprawności fizycznej, mają szansę zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej. Finalistów konkursu ocenia profesjonalne jury pod przewodnictwem Ewy Błaszczyk.