W albumie są zdjęcia z dzieciństwa małego Alka - bo takie imię otrzymał na chrzcie Ksiądz Jerzy, z okresu jego pobytu w seminarium i w wojsku. Najwięcej fotografii jednak oddaje działalność ks. Popiełuszki w trudnych latach 80., kiedy odprawiał już słynne Msze św. za Ojczyznę na warszawskim Żoliborzu. Wreszcie - są zdjęcia wykonane już po śmierci Kapłana, tuż po wyłowieniu jego ciała z Wisły.
„Po 20 latach próbujemy głębiej i pełniej odczytać osobę Księdza Jerzego i jego przesłanie - mówił podczas spotkania ks. Malacki. - Ksiądz Jerzy jawi się nam jako kapłan głębokiej wiary, świadek Boga i prawdy, ten, który tak wielu ludzi doprowadził do Boga. I wciąż doprowadza” - podkreślał Ksiądz Proboszcz, zaznaczając, że do grobu ks. Popiełuszki wciąż przybywają rzesze ludzi. Wśród nich są też i niewierzący, którzy pragną oddać mu hołd, gdyż - jak mówią - bronił on ludzkiej wolności, godności, prawdy, czyli wartości uniwersalnych.
Życie Księdza Jerzego przybliżają w albumie jego słynne kazania, słowa Prymasa Tysiąclecia i wypowiedzi Jana Pawła II. Ponad 200 unikatowych fotografii uzupełnia również tekst biograficzno-wspomnieniowy ks. Teofila Boguckiego, ówczesnego proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie i przyjaciela Księdza Jerzego, który pisze: „Pomylili się ci, którzy sądzili, że gdy zabiją księdza, będą mieli spokój. Stało się przeciwnie. Teraz dopiero, po śmierci męczennika, Ksiądz Jerzy stał się zwycięzcą”.
Publikację kończy posłowie ks. Malackiego, który przybliża ideę Muzeum Księdza Jerzego.
Pomóż w rozwoju naszego portalu