„Wszystkie Kolory Świata" to wyjątkowa akcja edukacyjno-pomocowa UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.
- Poprzednie pięć edycji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad trzy tysiące placówek z całej Polski! Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się zebrać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci w takich krajach jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola - powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W ramach akcji uczniowie projektują i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki oraz nadają im imiona i wskazują kraj, z którego laleczka pochodzi. Następnie w szkole odbywa się ich wystawa, na którą dzieci zapraszają rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy może wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
- Bardzo się cieszę, że ten projekt zyskał taką popularność wśród uczniów i nauczycieli. Jest on szansą na rozszerzenie wiedzy o świecie i poznanie nowych kultur, a jednocześnie niesie realną pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Jestem niezwykle dumna ze wszystkich placówek, które fantastycznie realizowały projekt w poprzednich latach. Jako Ambasador Dobrej Woli UNICEF dziękuję za Wasze zaangażowanie i gorąco zapraszam do przeżycia tej przygody w tym roku! Czekamy na Was! - zachęca do udziału Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Rejestracja szkół do akcji potrwa do 21 listopada 2021 r. Można się zarejestrować poprzez stronę: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/wszystkie-kolory-swiata-edycja-6