Koncert z przytupem rozpoczęła Arka Noego, śpiewając swoje przeboje – „Tato” („Nie boję się, gdy ciemno jest) oraz „Mama Królowa”.
Następnie scena została oddana wykonawcom zagranicznym. W ramach koncertu „Abyśmy byli jedno” – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej wystąpiła zjawiskowa s. Cristina Scuccia, urszulanka, zwyciężczyni II edycji programu The Voice of Italy, która porwała publiczność anielskim głosem i sceniczną energią. – Dziękuję bardzo. To, cud, że jestem tutaj w czasie pandemii. To prezent od Boga, że możemy dzielić się doświadczeniem Jego miłości – powiedziała.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Na błoniach jasnogórskich zaśpiewał również o. Stan Fortuna, franciszkanin z USA, znany muzyk i raper. O jego twórczości rozpisuje się amerykańska prasa, a o jego życiu zrealizowano film dokumentalny. Jest nie tylko kaznodzieją, który bierze udział w wielu spotkaniach z młodzieżą, ale także wziętym muzykiem. Duchowny bardzo chętnie koncertuje w Polsce.
Reklama
Gwiazdą specjalną wieczoru była lubiana przez wszystkich i chętnie słuchana In-Grid. Zaśpiewała „Ave Maria” w wersji anglojęzycznej. Wystąpiła także w duecie z Krzysztofem Iwaneczką, zwycięzcą VI edycji The Voice of Poland.
13 sierpnia odbył się również plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym wzięły udział osoby utalentowane wokalnie z 8 państw. Nagrodę publiczności otrzymała Ola Maciejewska, solistka zespołu niemaGOtu, która wykonała utwór „Nie mądrość świata tego”.
Sami artyści również wyłonili swojego laureata w drodze głosowania. Grand Prix otrzymała urodzona w Szwajcarii Chorwatka Vanessa Mioč z piosenką „Vjerujem”.
Koncert poprowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.
14 sierpnia, czyli drugiego dnia festiwalu, wzorem ubiegłego roku odbędzie się koncert „Abba Ojcze – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Wydarzenie jest dedykowane właśnie pątnikom, którzy przy akompaniamencie wspaniałej orkiestry i towarzyszeniu chóru zaśpiewają utwory bliskie sercu papieża Polaka.
Na scenie wystąpią znakomici polscy artyści, m.in.: Golec uOrkiestra, Siewcy Lednicy, Roksana Węgiel, Ryszard Rynkowski, Halina Frąckowiak, Piotr Cugowski i Edyta Górniak. O oprawę muzyczną zadba Piotr Rubik, który poprowadzi koncert razem z Rafałem Brzozowskim.
Reklama
Transmisja w sobotę w TVP 1 od 20.15.
Festiwal Jasna Strona Mocy znakomicie wpisuje się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 10-15 sierpnia 1991 r. w Częstochowie. Było to przełomowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy modliło się wspólnie ponad milion młodych ludzi z całej Europy. Papież Jan Paweł II często podkreślał, że w historii Światowych Dni Młodzieży Częstochowa była miejscem wyjątkowym, bo to właśnie Jasna Góra zapoczątkowała spotkania młodych.
Organizatorami festiwalu są Telewizja Polska i Klasztor Jasnogórski przy współudziale Fundacji Instytut Mediów, a patronem medialnym jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
[zdjecie id="114178"][/zdjecie]