Reklama

Muzyka góralska na Jasnej Górze

Niedziela Ogólnopolska 7/2003

BPJG/Magda Nowak

Kapela góralska "Wałasi" z Istebnej

Kapela góralska Wałasi z Istebnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

23 stycznia przybyła 13-osobowa kapela z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem wraz z kustoszem i założycielem kapeli - ks. Mirosławem Drozdkiem, pallotynem. O godz. 18.30 Ksiądz Kustosz odprawił Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej, a następnie zgromadzeni odmówili Różaniec. Modlitwie towarzyszyła muzyka kapeli pod kierownictwem Adama Karpiela. "Chcemy pokolędować Matce Bożej, tak jak kolędujemy w rodzinach. Cieszymy się, że możemy dzisiejszy wieczór spędzić u stóp Matki Bożej, Królowej Polski" - powiedział ks. Drozdek. Główną intencją pielgrzymki była modlitwa za Ojca Świętego.
26 stycznia o godz. 17.00 w Bazylice Jasnogórskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Józefa Skrzeka i górali beskidzkich z kapeli "Wałasi" z Istebnej. Kilkaset osób wysłuchało najpiękniejszych polskich kolęd oraz beskidzkich pastorałek. Wraz z góralami z Beskidu Śląskiego kolędowały także córki Józefa Skrzeka. Kapela "Wałasi" już prawie 20 lat kultywuje wiekowe tradycje Istebnej jako matecznika kultury Beskidu Śląskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Koch: święcenie kobiet przeszkodą dla jedności

2025-03-03 16:10

[ TEMATY ]

święcenia

święcenia kobiet

Adobe Stock

Ordynacja kobiet na pastorów w niektórych Kościołach protestanckich stanowi przeszkodę dla jedności chrześcijan - stwierdził w wywiadzie dla Katolickiego Uniwersytetu w Walencji, kardynał Kurt Koch, prefekt Dykasterii do spraw Popierania Jedności Chrześcijan. Szwajcarski purpurat kurialny omówił wyzwania ekumenizmu i sytuację w relacjach między Kościołem katolickim a różnymi wyznaniami chrześcijańskimi.

„My, katolicy, chcemy na nowo odkryć kościelną jedność w wierze, sakramentach i posługach” - powiedział kardynał Koch. „Komunia eucharystyczna zakłada uznanie posług, a dla Kościoła katolickiego święcenia kobiet nie są możliwe. Dlatego ten krok podjęty przez niektóre kościoły bardzo utrudnił jedność” - stwierdził.
CZYTAJ DALEJ

Papież doświadczył dwóch incydentów ostrej niewydolności oddechowej

2025-03-03 19:00

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Szpital Gemelli

Szpital Gemelli

W dniu dzisiejszym Ojciec Święty doświadczył dwóch incydentów ostrej niewydolności oddechowej. Po południu wznowiono nieinwazyjną wentylację mechaniczną. Ojciec Święty przez cały czas pozostawał przytomny i zorientowany.

W dniu dzisiejszym Ojciec Święty doświadczył dwóch incydentów ostrej niewydolności oddechowej, spowodowanych znacznym nagromadzeniem śluzu w oskrzelach i wynikającym z tego skurczem oskrzeli.
CZYTAJ DALEJ

Źródła watykańskie o stanie zdrowia papieża: "cierpienie osoby, której brakuje oddechu"

2025-03-03 21:23

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To było trochę trudne popołudnie - tak źródła watykańskie opisały okoliczności dwóch poniedziałkowych epizodów ostrej niewydolności oddechowej, jakie miał papież Franciszek w 18. dniu pobytu w szpitalu. Wyjaśniły, że nie doszło do nowej infekcji, ale była to konsekwencja trwającego obustronnego zapalenia płuc.

Źródła watykańskie w rozmowie z dziennikarzami podkreśliły, że to, co się wydarzyło, było "cierpieniem osoby, której brakuje oddechu".
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję