- Nosimy w sobie Boże DNA posłania – mówił w homilii bp Jeż.
„Jesteśmy zobowiązani do głoszenia Ewangelii słowem i czynem, ale nie jest to tylko zobowiązanie czy zlecona nam misja. To coś o wiele głębszego, bardziej osobistego” – dodał.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Bp Andrzej Jeż podkreślał, że Kościół jest obecny na wszystkich kontynentach i zakorzeniony we wszystkich kulturach, ale jak dodał znakiem obecnych czasów jest konieczność nowej ewangelizacji.
Jak wskazywał hierarcha głosiciele Dobrej Nowiny powinni iść do ludzi z odpowiednim usposobieniem, a zawłaszcza z pozdrowieniem pokoju. „Nawet w myślach uczeń Chrystusa nie może traktować człowieka do którego idzie jako wroga. Bardzo ważnym elementem jest też pewne umiarkowanie, bezinteresowność, pokładanie ufności w Bożej Opatrzności nie zaś w zabezpieczeniach ziemskich. Wśród znaków, które powinny wyróżniać apostoła, Chrystus podkreśla najczęściej miłość braterską, wspólnotę - rozszyła ich po dwóch” – mówił.
Reklama
- Nic tak nie szkodzi głoszeniu Ewangelii jak niezgoda, zazdrość, rywalizacja, brak jedności i brak miłości pomiędzy głoszącymi Ewangelię – dodał bp Jeż.
„Zawsze większym problemem dla Kocioła nie jest wrogość zewnętrzna, ale rozbicie wewnętrzne, rozbicie jedności. Dziś w Kościele jest wiele ruchów i stowarzyszeń. Ta różnorodność powinna coraz bardziej budować jedność Chrystusowego Kościoła, bo to się wiąże z posłaniem. Razem ewangelizujemy świat bez różnicowania i budowania opozycji. Każdy jest ważny i niepowtarzalny” – podkreślił bp Jeż.
Strefa Chwały Festiwal zgromadziła w Starym Sączu ponad dwieście osób. To m.in. artyści, dziennikarze, nauczyciele, przedsiębiorcy, którzy są liderami wspólnot i inicjatyw ewangelizacyjnych.
„Tutaj można poczuć Bożą obecność, wszyscy jesteśmy równi. Jesteśmy tu po to, żeby spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem. Są tutaj niesamowite osoby, które doświadczają żywego Boga. Wszystko czego pragnę to łaska Boża. Ona nas przemienia i otwiera na innych ludzi. To sedno tego wszystkiego” – opowiadają uczestnicy.
W programie wydarzenia są Msze św., konferencje, spotkania w grupach, panele, wieczory uwielbienia a także ArtStrefa – warsztaty dla dzieci i młodzieży.
„Dzielimy się doświadczeniami i wspólnie wielbimy Boga. Strefa Chwały to czas pełen uwielbienia i codziennej Eucharystii. Dobra muzyka i modlitwa stanowią przestrzeń wzrostu dla każdego” – mówi organizator Andrzej Dubiel, prezes stowarzyszenia Muza Dei.
Reklama
Rekolekcje głosi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
Transmisje z Festiwalu są w mediach społecznościowych m.in. na Facebooku
Szczegóły na https://strefachwaly365.pl/