Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała w poniedziałek 21 czerwca transport trwałej żywności, nowej odzieży, pościeli, koców i ręczników oraz sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.), rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Wypłaciła też zapomogi w wysokości 5 tys. zł dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową.
Transport z pomocą wyjechał rano z Punktu Socjalnego Caritas w Brzegach. - Nie zapomnieliśmy też o słodyczach dla dzieci. Dary zostały wyładowane w szkole, gdzie jest zorganizowany punkt przekazywania pomocy. Już popołudniem miały z nich powstać paczki dla poszczególnych rodzin – mówi Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.
Na plebanii parafii św. Katarzyny w Nowej Białej dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzej Kamiński przekazał zapomogi w wysokości 5 tys. zł dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową. - W ten sposób mogą kupić od razu najpotrzebniejsze rzeczy, czekając na wypłatę obiecanych środków – stwierdził. Pomoc zapowiedziały też inne Caritas diecezjalne.
Osobom chcącym włączyć się w pomoc Caritas Archidiecezji Krakowskiej udostępnia konto: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem "Nowa
Biała".
Jak sobie radzić z odpadami?
W drugiej połowie 2018 r. Polska awansowała z grupy krajów rozwijających się do wąskiego grona 25 krajów rozwiniętych. Dla przeciętnego Kowalskiego oznacza to, że rozwijamy się w niebywałym tempie. Skoro wskoczyliśmy od razu na pozycję 23. i wyprzedziliśmy dwa kraje, determinacja polskich przedsiębiorców jest tak duża, że daje naprawdę wymierne efekty.
Dlaczego o tym piszę? Chcę zacząć od tego, że naprawdę jesteśmy wspaniałym narodem, silnym krajem, który wytrzymał dużo i podźwignął się wiele razy z upadku. Przetrwaliśmy zabory, II wojnę światową, komunizm, kryzys gospodarczy zmian ustrojowych. Jesteśmy silni – pokażmy więc wszystkim, że ta siła ma ogromny potencjał.
CZYTAJ DALEJ
Rozważania na niedzielę ks. Mariusza Rosika: W nierozerwalnej sieci
Na pół wieku przed Chrystusem armia Cezara dotarła do brzegów Egiptu. Gdy zajął się ogniem Pałac Królewski, nie trzeba było długo czekać, by w płomieniach stanęła największa biblioteka starożytnego świata, założona trzy wieki wcześniej przez Ptolemeusza I Sotera.
Ogień pożarł ponad czterdzieści tysięcy woluminów. Spłonęła biblioteka, ale nie spłonął geniusz ludzkiej myśli, który nadal kwitł w egipskiej Aleksandrii. Dzięki niemu chrześcijanie pierwszych wieków usiłowali rozwikłać znaczenie dość zagadkowego wydarzenia, które rozegrało się po zmartwychwstaniu Jezusa, nad brzegami Jeziora Galilejskiego. Na słowo Jezusa apostołowie zarzucili sieci.
CZYTAJ DALEJ