Reklama

Aspekty

Święcenia w głogowskiej Kolegiacie

W najbliższą sobotę 29 maja o godz. 11.00 podczas Mszy św. w głogowskiej Kolegiacie bp Tadeusz Lityński udzieli święceń kapłańskich diakonowi Wojciechowi Stanisławowi Grzegorkowi ze stowarzyszenia Cichych Pracowników Krzyża.

[ TEMATY ]

święcenia

Głogów

Cisi Pracownicy Krzyża

Archiwum Aspektów

Wojciech Grzegorek w czasie konsekracji w głogowskiej Kolegiacie 8 grudnia 2015 r.

Wojciech Grzegorek w czasie konsekracji w głogowskiej Kolegiacie 8 grudnia 2015 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diakon Wojciech Stanisław Grzegorek pochodzi z Głogowa. Należy do duchowieństwa włoskiej diecezji Ariano Irpino - Lacedonia. Do kapłaństwa przygotowywał się w stowarzyszeniu Cichych Pracowników Krzyża. W stowarzyszeniu tym będzie również pełnił swoją misję kapłańską.

Cisi Pracownicy Krzyża to stowarzyszenie założone w 1950 r. przez włoskiego kapłana bł. Luigiego Novarese. Zrzesza duchownych i świeckich, których misją jest uświadamianie ludziom chorym i niepełnosprawnym chrześcijańskiego sensu ich cierpienia. Cisi Pracownicy Krzyża prowadzą w Głogowie Dom Rekolekcyjno-Formacyjny "Uzdrowienie Chorych" im. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-05-26 11:34

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święcenia kapłańskie w Kłodzku

Niedziela świdnicka 28/2020, str. VI

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

święcenia

Stanisław Bałabuch

Bp Bałabuch namaszcza dłonie kapłana olejem krzyżma

Bp Bałabuch namaszcza dłonie kapłana olejem krzyżma

W kłodzkiej kolegiacie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny bp Adam Bałabuch udzielił święceń kapłańskich jezuicie Dominikowi Sroce.

Dominik Sroka z Kłodzkiem związany jest od urodzenia. Tam się wychował i chodził do szkoły, odkrywał powołanie i słuchał głosu Pana. I choć po maturze podjął studia politechniczne, po 2 latach poszedł za głosem serca i podjął decyzję o wstąpieniu do Towarzystwa Jezusowego.
CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie Katarzynek: mamy nadzieję, że termin beatyfikacji 15 zakonnic nie jest zagrożony

2025-04-23 17:52

[ TEMATY ]

beatyfikacja

siostry katarzynki

Zgromadzenie św. Katarzyny

Zgromadzenie sióstr św. Katarzyny przekazało w środę, że przygotowania do beatyfikacji w Braniewie 15 zakonnic trwają i wyraziło nadzieję, że termin 31 maja nie jest zagrożony. Podkreśliło, że czeka na oficjalne potwierdzenie terminu, co ma nastąpić po wyborze nowego papieża.

Rzeczniczka zgromadzenia sióstr św. Katarzyny siostra Martyna Ujazdowska w środę w komunikacie przypomniała, że kolegium kardynałów zadecydowało o zawieszeniu wszystkich planowanych beatyfikacji do czasu zatwierdzenia ich przez nowego papieża.
CZYTAJ DALEJ

Wielkie spotkanie patriotyczne w Lublinie. Zaproszenie na 26 kwietnia!

2025-04-23 19:58

[ TEMATY ]

spotkanie

Mat.prasowy

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie patriotyczne w Lublinie, w sobotę 26 kwietnia, w zjednoczeniu na modlitwie o życie wieczne dla zmarłego Ojca Świętego Franciszka oraz w trosce o znów niszczoną i atakowaną Polskę.

Czas sede vacante, jaki następuje po śmierci następcy św. Piotra, rodzi zawsze pytania o przyszłość, niejako zmusza też do przyjęcia szerszej, nierzadko i historycznej perspektywy w patrzeniu na Kościół, który trwa od wieków przy Chrystusie, prowadzony przez kolejnych papieży zasiadających na tronie Piotrowym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję