Dyrektor organizacji, Agata Szuta, zaznacza, że pomysł na takie popularyzowanie tematu dialogu jest związany z działalnością statutową Instytutu. - Bierzemy przykład z naszego patrona, który cały swój pontyfikat związany był ze światowymi inicjatywami na rzecz wzajemnego zrozumienia i pojednania. Św. Jan Paweł II to Ojciec Święty, który wprowadził Kościół na drogę głębokiego dialogu ze współczesną rzeczywistością kulturalną, społeczną i religijną - wskazuje.
Ocenia, że żaden inny papież ani żaden inny przywódca religijny nie zrobił tak wiele dla światowego pokoju i pojednania między ludźmi. Popularyzacją jego myśli ma być utwór „Spotkajmy się w rozmowie”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Chcemy ukazać, że poszanowanie i otwartość na drugiego człowieka są wartościami fundamentalnymi. Że dialog, umiejętność słuchania i rozumienia innych, a także docenianie różnorodności kultur pozwalają człowiekowi w pełni się rozwijać - podkreśla Szuta.
W promocję dialogu za pomocą muzyki zaangażowali się wybitni artyści sceny polskiej. W utworze usłyszymy m.in. Krzysztofa Antkowiaka, Krzysztofa Cugowskiego, Pawła Dudka „Czadomana”, Jana Karpiela-Bułeckę czy Monikę Kuszyńską.
Piosenkę „Spotkajmy się w rozmowie” można wysłuchać na kanale YouTube Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pod adresem: www.youtube.com/watch?v=5Sm-ek1FIjk.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.