Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Dziesięciolatka z Cieszyna nagra piosenkę z Piotrem Rubikiem

Utalentowana muzycznie uczennica 4. klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie Antonina Kraszewska wygrała konkurs muzyczny „Novakid's MusicKid” organizowany przez Szkołę Novakid z Krakowa, która uczy języka angielskiego online. W nagrodę nagra piosenkę z Piotrem Rubikiem.

[ TEMATY ]

konkurs

piosenka

talent

Piotr Rubik

MJscreen

Antonina Kraszewska podczas konkursowego występu.

Antonina Kraszewska podczas konkursowego występu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzieci nagrywały piosenkę w języku angielskim i publikowały swój film na Instagramie. Następnie odbyły się 3 spotkania online prowadzone przez znanego polskiego kompozytora muzyki pop, filmowej i teatralnej, dyrygenta oraz wokalistę Piotra Rubika. Podczas każdego ze spotkań główny juror konkursu oceniał 5 wykonań i decydował, kto wygrał dany odcinek. Spośród tych trzech wygranych wyłoniono głównego zwycięzcę, którym okazała się 10-letnia Antonina, uzyskując 974 głosy.

Wykonanie Antoniny było dojrzałe, czysto zaśpiewane, z wyczuciem. Podoba mi się też to, że umie grać na keyboardzie, co dobrze wskazuje na przyszłość. Jeśli chcemy robić karierę piosenkarską, bardzo przydaje się umiejętność grania na instrumencie – mówił P. Rubik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dziewczynka zaśpiewała utwór: „People, help the people”, który można posłuchać na stronie internetowej szkoły Novakid. W nagrodę uda się z Piotrem Rubikiem do profesjonalnego studia nagrań w Warszawie i razem nagrają cover utworu w języku angielskim.

To nie jedyne wyróżnienie dla 10-latki w ostatnim czasie. W styczniu na festiwalu w Zabrzegu zajęła 1. miejsce w kategorii dzieci. Można ją było już nieraz usłyszeć na różnych festiwalach w całej Polsce, gdzie zdobywała wysokie lokaty. Występuje również w przedstawieniach m.in. w Jasełkach Tradycyjnych przygotowywanych przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w Cieszynie pod kierunkiem s. Jadwigi Wyrozumskiej.

Piszemy o tym w bieżącej Niedzieli na Podbeskidziu nr 9 na 28 lutego 2021 r.

2021-03-01 14:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Olsztyn: archidiecezja warmińska zapowiada beatyfikację Sióstr Katarzynek - męczennic II wojny światowej

2025-03-06 17:05

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Archidiecezja Warmińska

siostry katarzynki

Zgromadzenie św. Katarzyny

W Kurii Archidiecezji Warmińskiej odbyła się w czwartek konferencja prasowa zapowiadająca beatyfikację s. Krzysztofy Klomass i 14 jej Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy. Uroczystość odbędzie się 31 maja w Braniewie.

Takiego wydarzenia w historii archidiecezji warmińskiej jeszcze nie było. Dzięki decyzji papieża Franciszka, beatyfikację Sióstr Męczenniczek wierni będą mogli przeżywać w Braniewie. Tym samym Stolica Apostolska chce, aby tego rodzaju uroczystości odbywały się w miejscach, gdzie żyli i pracowali Słudzy Boży.
CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: „chcemy stanąć w prawdzie, modlitwie, solidarności” – Droga Krzyżowa w dniu wspólnoty ze Zranionymi

2025-03-06 20:18

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Droga Krzyżowa

BPJG

„Życie z doświadczeniem wykorzystania seksualnego zawiera w sobie każdą stację drogi krzyżowej” - napisał Robert do tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej Zranionych. W Dniu Modlitwy i Solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym, 7 marca, na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej zostanie odprawiona o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Poprowadzi ją częstochowski biskup pomocniczy Andrzej Przybylski.

A już dziś poprowadzony zostanie w Kaplicy Matki Bożej Apel Jasnogórski z modlitwą za osoby, które doświadczyły krzywdy wykorzystania seksualnego. Tegoroczne rozważanie przygotowali Agata Kulczycka i ks. Tomasz Matyjaszczyk, którzy wspólnie tworzą "Tandem Wsparcia" dla osób skrzywdzonych na tle seksualnym w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Rekord nawróceń w archidiecezji Sydney

2025-03-07 13:00

[ TEMATY ]

nawrócenie

Australia

Karol Porwich/Niedziela

Archidiecezja Sydney w Australii przeżywa prawdziwy rekord nawróceń. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rekordowa liczba 380 osób przystąpi do obrzędu, który rozpoczyna ostatni etap przygotowań do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. W ciągu ostatnich czterech lat odnotowano ponadtrzykrotny wzrost nawróceń.

„To prawdziwe błogosławieństwo dla Kościoła w Sydney, że możemy przyjąć w tym roku rekordową liczbę katechumenów i kandydatów - powiedział na łamach „Catholic Weekly” arcybiskup Sydney Anthony Fisher OP. – „To radość być świadkiem owoców pracy naszych parafii i wspólnot ewangelizacyjnych. Ich wierne i niestrudzone wysiłki w ewangelizacji są inspiracją dla nas wszystkich” – dodał abp Fisher.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję