Reklama

Kościół

Poparcie dla ks. kard. R. M. Woelki

Serdecznie prosimy o podpisanie się na stronie pod apelem katolików, zatroskanych o przyszłość Kościoła. Zobacz

[ TEMATY ]

kardynał

Niemcy

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest to wyraz poparcia dla wysiłków ks. kardynała Rainera Marii Woelki, arcybiskupa Kolonii (Niemcy), mających na celu rzeczowe wyjaśnienie sprawy nadużyć seksualnych w archidiecezji kolońskiej. Kardynał potrzebuje teraz naszej sympatii i pomocy, a jest bardzo zaangażowany w sprawę wierności Chrystusowi Kościoła w Niemczech, co ma znaczenie także dla Kościoła powszechnego. Apel jest dostępny na stronie internetowej w różnych językach: po niemiecku, angielsku, polsku, hiszpańsku i włosku i wyjaśnia bardziej szczegółowo, o co chodzi.

Na adres podany przy podpisaniu apelu zostanie przysłany email z prośbą o potwierdzenie podpisu przez użycie podanego tam linku. Email ten może znaleźć się w spam (lub junk) i dlatego prosimy tam sprawdzić, gdyby Państwo nie znaleźli go w swojej poczcie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-02-14 22:14

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Sarah: wielu księżom brakuje szacunku dla Eucharystii

[ TEMATY ]

kardynał

Synod o rodzinie

Grzegorz Gałązka

Kard. Robert Sarah jest jednym z prelegentów na Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii we wrześniu 2015 r.

Kard. Robert Sarah
jest jednym z prelegentów
na Światowym
Spotkaniu
Rodzin w Filadelfii
we wrześniu 2015 r.

Kardynał Robert Sarah skrytykował brak szacunku wobec Eucharystii u księży i świeckich. Podczas prezentacji włoskiego wydania książki kard. Raymonda Burkego „Divino Amore incarnato” (Wcielona Miłość Boża) 13 października w Rzymie, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego jako przykład wymienił Mszę św. w Filadelfii, kończącą wizytę papieża Franciszka w USA we wrześniu br. Widać było wyraźnie, że podczas modlitwy eucharystycznej wielu księży, zamiast skupić się na modlitwie, robiło zdjęcia. „To było wstrętne” - stwierdził kard. Sarah.

Bez zrozumienia dla znaczenia ofiary Mszy św. jako „znaku miłości Boga oraz centrum wiary”, także uczynki miłosierdzia pozostaną „tylko świecką filantropią”, stwierdził watykański purpurat.
CZYTAJ DALEJ

Portugalia: uroczystości z okazji 20. rocznicy śmierci s. Łucji dos Santos

W związku z 20. rocznicą śmierci siostry Łucji dos Santos, najdłużej żyjącej uczestniczki objawień maryjnych w Fatimie z 1917 roku, w tym miejscu kultu maryjnego odbyły się uroczystości upamiętniające tę portugalską karmelitankę. W czwartkowych modlitwach wzięło udział w Fatimie kilka tysięcy osób, w tym pątnicy z Polski.

Podczas Mszy św. w bazylice Trójcy Przenajświętszej rektor sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas wskazał na siostrę Łucję jako główną krzewicielkę przesłania maryjnego z Fatimy o potrzebie nawrócenia, pokuty i modlitwy. - Proszę was o modlitwę, aby stała się ona dla całego Kościoła wzorem do naśladowania - powiedział duchowny, apelując o modlitwy w intencji beatyfikacji i kanonizacji siostry Łucji. Przypomniał, że przesłanie fatimskie, podobnie jak kult portugalskiej karmelitanki, szerzą się na całym świecie.
CZYTAJ DALEJ

PILNE! Nowe fakty w sprawie zabójstwa księdza z Kłobucka

2025-02-14 10:15

[ TEMATY ]

śmierć księdza

morderstwo kapłana

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Grzegorz Dymek

Ks. Grzegorz Dymek

Wbrew wcześniejszym planom nie w sobotę, ale jeszcze w piątek po południu dojdzie do przesłuchania 52-latka, zatrzymanego w sprawie zabójstwa proboszcza w plebanii parafii Matki Bożej Fatimskiej w Kłobucku (Śląskie) – podała prokuratura.

W czwartek ok. 19 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w budynku mieszkalnym na terenie parafii w Kłobucku przy ul. Kochanowskiego słychać odgłosy awantury. Po kilku minutach na miejsce dotarli policjanci, którzy w budynku znaleźli zwłoki 58-letniego proboszcza. W tym samym momencie zauważyli uciekającego mężczyznę, który został zatrzymany w bezpośrednim pościgu – opisywała w czwartek wieczorem policja. Ujęty mężczyzna to 52-latek, mieszkaniec Kłobucka.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję