- Jak do Lourdes przybywają z wiarą pielgrzymi, tak i my przybywamy dziś do naszego diecezjalnego sanktuarium, w którym Maryja, ta sama, Niepokalana, zapewnia, że jest naszą Matką Nieustającej Pomocy – podkreślił Ksiądz Biskup. Wyraził także wielką radość z tego, że mimo trudności wielu osobom udało się dotrzeć do świątyni na wspólną modlitwę, by prosić Boga o upragnione zdrowie.
Bp Szamocki zapewnił o modlitwie za chorych oraz doświadczających wszelkiego rodzaju cierpień na ciele czy duszy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Podkreślił także, że wielkie znaczenie w życiu osób chorych maja osoby, które są przy ich boku. To rodzina, bliscy, medycy i inni pracownicy służby zdrowia, wolontariusze, księża i siostry zakonne. - Na szczęście jest wiele ludzi, zwłaszcza wśród służb medycznych, osób zaangażowanych w wolontariat, pracujących w administracji, którzy mają otwarte serca, mają w sobie wiele empatii, potrafią się wzruszyć - mówił Ksiądz Biskup.
Na Mszy św. 11 lutego obecni byli także świeccy pracownicy, władze i przedstawiciele szpitali, ośrodków, domów pomocy oraz kapłani posługujący w tych miejscach jako kapelani.
Reklama
Ks. kan. Dariusz Zagórski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, złożył podziękowania władzom samorządowym na ręce Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz Przemysława Przybylskiego, radnego Sejmiku wojewódzkiego za dobrą współpracę i zaangażowanie w pomoc potrzebującym.
Na zakończenie, po wspólnej modlitwie litanią do św. Józefa, bp Szamocki udzielił chorym i ich bliskim błogosławieństwa lourdzkiego.
Podczas Mszy św. posługę muzyczną pełnił chór Perpetuo Soccorso.