Rajd rozpoczął się 3, a zakończył 14 lipca. Wzięło w nim udział 23 uczestników reprezentujących różne oddziały KSM w Polsce. Przejechali przez 13 województw i 21 diecezji. Podczas jego trwania promowana była Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, dlatego miejscowości, przez które prowadziła trasa, zostały zaopatrzone w materiały pro life. Inicjatywa miała charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię. Tym samym podczas trwania rajdu nie zabrakło wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectw. Rajd cieszył się poparciem Human Life International Polska, Polskiego Stowarzysznia Obrońców Życia Człowieka, Civitas Christiana oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Swoje poparcie dla tej idei wyraził też Wojciech Cejrowski.
Uczestnicy z obu kierunków spotkali się 10 lipca w Warszawie, gdzie zorganizowano konferencję prasową. Wzięło w niej udział także małżeństwo aktorów Dominika Figurska i Michał Chorosiński. Podzielili się swoim doświadczeniem rodzicielstwa, opowiadając o szczególnie trudnym momencie, kiedy usłyszeli, że ich syn Jaś w okresie płodowym wykazuje jakąś nieprawidłowość, która mogła wskazywać na zespół Downa. Jednak zdecydowali, że dziecko przyjdzie na świat, bez względu na ewentualne nieprawidłowości w rozwoju. Podczas porodu okazało się, że chłopczyk jest zupełnie zdrowy. Dziś to 5-letni zdrowy chłopiec.
W Warszawie uczestnicy Rajdu zorganizowali przy kościele św. Anny pokaz akrobacji rowerowych flatland. Przy okazji rozdawali ulotki i gazetki o tematyce pro life, po które sięgało wielu warszawiaków i turystów.
To kolejna inicjatywa podjęta przez legnicki KSM po Marszach dla Życia organizowanych od 4 lat w Niedzielę Palmową w Legnicy, czy też po tegorocznej 40-dniowej Modlitwie dla Życia, w której wzięło udział ponad 6 tys. wiernych.
Obecny rajd jest już trzecim z kolei. Pierwszy, w 2010 r. rozpoczął się w Międzyrzeczu i prowadził przez miejscowości związane z kultem pierwszych męczenników polskich. Młodzież przejechała wówczas 672 km przez Gniezno i Toruń, by zakończyć zmagania w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona.
Drugi Rajd dla Życia, w ubiegłym roku, przebiegał pod hasłem Krzyżem przez Polskę i przyjął kształt krzyża, równocześnie biegnąc śladami pierwszych polskich męczenników. Uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, przemierzyli trasę Zakopane - Hel (933 km) oraz Giżycko - Międzyrzecz (672 km), pokonując łącznie 1605 km.
Organizatorzy nie zamierzają na tym poprzestać, i planują kolejne wydarzenia, które mają pokazać, że polska młodzież jest zjednoczona, aby bronić poczętego życia, a swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowiada swój sprzeciw wobec aborcji. Więcej na:
Pomóż w rozwoju naszego portalu