W Kielcach również doszło do incydentów. Lewaccy aktywiści zakłócali Mszę św. w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach:
– Cała Polska śpiewa z nami: wy*** z biskupami! Katoliccy talibowie! – krzyczeli uczestnicy protestu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
W tym czasie w świątyni trwało spotkanie Rodziny Radia Maryja w ramach Tygodnia Misyjnego.
Reklama
– Dzisiejsze wydarzenie w murach naszej czcigodnej katedry, które nie jest żadnym wiecem politycznym przeciw komuś i dla jakiegoś tymczasowego interesu, ale jest modlitwą, do której mamy prawo w spokoju! I nikt nie ma prawa nam w tym przeszkadzać! Wara od mojej kieleckiej katedry! To jest miejsce, gdzie Chrystus czeka na wszystkich, ale czeka na tych, którzy nie wnoszą jadu i nienawiści, bo normalnie katedra jest otwarta od rana do wieczora – mówił ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.
W homilii biskup przywołał między innymi postać świętego papieża Polaka. – Największym misjonarzem naszych wieków był święty Jan Paweł II. Do głoszenia Dobrej Nowiny Jezus zaprosił zaledwie dwunastu Apostołów. Zlecił im to ponadczasowe zadanie: „Uczcie ich zachowywać wszystko co im przekazałem” – mówił hierarcha. – Nas jest znacznie więcej niż Apostołów. Dlaczego więc Ewangelia nie dociera tam, gdzie ludzie tęsknią za prawdą i wolnością? – pytał.
Biskup zwrócił także uwagę, że gwarantem wypełnienia zadania głoszenia Dobrej Nowiny jest Chrystus. – Od powierzenia Apostołom zadania przez Jezusa nic nie było dla nich zbyt trudne. Poszli na krańce świata i rozpowszechniali Ewangelię. Nawrócony Szaweł pod swoim adresem skierował słowa „Jest dla mnie powodem do chluby że głoszę Ewangelię”. Misja w sercu chrześcijan jest częścią drogi, która jest życiem. Źródłem odwagi do tego jest Chrystus, który pragnie byśmy mieli życie w obfitości – nauczał hierarcha.
Duszpasterz naszej diecezji przypomniał także o mocy modlitwy różańcowej i konieczności dopatrywania się wzoru do naśladowania w Matce Boskiej.
– Należy przyjąć dobrą radę Maryi „Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”. Tylko idąc za tą radą możemy zrealizować zadanie powierzone nam dwa tysiące lat temu. Różaniec, jak pisał Jan Paweł II, to najlepsze narzędzie w rękach współczesnego Apostoła. Bądźmy w szkole wiary Maryi, aby uczyć się całej prawdy o Jezusie Chrystusie. Prowadzi to do zrozumienia życiowego dialogu z Bogiem – podsumował biskup.