Reklama

Święcenia kapłańskie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klęknę przed kapłanem

Całuję kapłańskie dłonie przed kapłanem klękam
bo swojej słabości
i grzeszności się lękam
A kapłan mocą daną mu przez Chrystusa Pana
rozgrzesza i błogosławi i razem ze mną
klęka na kolana
aby moje i swoje słabości Miłosiernemu Bogu
ofiarować
za miłość i miłosierdzie Boże wspólnie podziękować
My lud wierny i Boży
jesteśmy zawsze z kapłanami
nie lękajcie się Pana i chodźcie razem z nami
Wszak szybko przemija postać tego świata
pomyślmy o tym
jaka będzie w niebie zapłata
za to cośmy na ziemi Bogu i ludziom wyrządzili
Szybko zobaczymy
żeśmy na ziemi
tylko gośćmi byli
Przepraszam więc Cię
za wszystko
Panie mój dobry Boże
niechaj modlitwa moja powrócić do Ciebie
każdemu pomoże
Amen

Stanisław Charyton
Bielsk Podlaski, 11 czerwca 2011 r.

Paweł Badura - syn Jolanty i Kazimierza. Urodził się 16 października 1986 r. w Sokołowie Podlaskim. Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ceranowie. Ma trzy siostry: Annę, Magdalenę i Dominikę. Brat Krzysztof zmarł w 2011 r. W 1993 r. rozpoczął naukę w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ludwika Górskiego w Ceranowie, a następnie był uczniem Gimnazjum w Ceranowie. W latach 2002-2005 kontynuował naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim w klasie o profilu humanistycznym, gdzie również zdał egzamin maturalny. We wrześniu 2005 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. 11 czerwca 2010 r. przyjął święcenia diakońskie w katedrze drohiczyńskiej z rąk bp. Antoniego Dydycza. W lutym br. uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy „Rekolekcje w nauczaniu i praktyce kaznodziejskiej bł. Ignacego Kłopotowskiego”, którą obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie na seminarium z homiletyki pod kierunkiem ks. dr. Dariusza Kujawy. Hasło, które umieścił na swoim obrazku prymicyjnym, brzmi: „Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus” (Flp 1, 21). Mszę św. prymicyjną sprawował w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ceranowie 19 czerwca o godz. 11.

Reklama

Przemysław Łoza - syn Marii i Kazimierza. Urodził się 3 marca 1985 r. w Siemiatyczach. Pochodzi z Adamowa z parafii pw. św. Stanisław Biskupa i Męczennika w Niemirowie. Ma siostrę Marzenę oraz brata Grzegorza. W 1992 r. rozpoczął naukę w Publicznej Szkole Podstawowej w Mielniku im. Unii Mielnickiej. W latach 2000-2005 kontynuował naukę w Liceum Handlowym przy Zespole Szkół w Siemiatyczach im. KEN, gdzie również zdał egzamin maturalny oraz egzamin zawodowy, uzyskując tytuł technika handlowca. We wrześniu 2005 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. 11 czerwca 2010 r. przyjął święcenia diakońskie w katedrze drohiczyńskiej z rąk bp. Antoniego Pacyfika Dydycza. W lutym br. uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy: „Modlitwa kontemplacyjna jako droga do spotkania z Bogiem na podstawie autobiografii i pism ascetycznych Thomasa Mertona”, którą obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Praca magisterska została napisana na seminarium naukowym z teologii duchowości pod przewodnictwem ks. dr. Jarosława Przeździeckiego. Zawołanie, które umieścił na obrazku prymicyjnym, jest następujące: Na tym zaś polega miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, lecz że On nas umiłował i posłał swego Syna jako przebłagalną ofiarę za grzechy nasze (1 J 4, 10). Mszę św. prymicyjną celebrował w kościele pw. św. Stanisław Biskupa i Męczennika w Niemirowie 19 czerwca o godz. 12.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Arkadiusz Tymoszuk - syn Grażyny i Tadeusza. Urodził się 19 kwietnia 1985 r. w Parczewie. Pochodzi z parafii pw. św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu - diecezja siedlecka. Jego ojciec Tadeusz zmarł 19 maja 2007 r. Ma jedną siostrę - Iwonę. W 1992 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Jabłoniu, w latach 2000-2004 kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, gdzie zdał egzamin maturalny. We wrześniu 2004 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. W 2009 r. przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, gdzie 11 czerwca 2010 r. przyjął święcenia diakonatu w katedrze drohiczyńskiej z rąk bp. Antoniego Dydycza. W lutym br. uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy zatytułowanej „Idea katechumenatu w IV i V wieku w świetle wybranych dzieł patrystycznych”, którą obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie na seminarium z patrologii. Hasło, które umieścił na swoim obrazku prymicyjnym, brzmi: „Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym” (Ps 118, 22). Mszę św. prymicyjną sprawował 19 czerwca o godz. 12 w kościele pw. św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu.

Radosław Żukowski - syn Bożeny i Stanisława. Urodził się 1 lutego1986 r. w Bielsku Podlaskim. Pochodzi z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Klichach. Ma dwie siostry: Monikę i Katarzynę. W 1993 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Wojtkach, a następnie był uczniem Publicznego Gimnazjum w Oleksinie. W latach 2002-2005 kontynuował naukę w Liceum Zarządzania Informacją w Zespole Szkół Rolniczych im. ks. Krzysztofa Kluka w Rudce, gdzie również zdał egzamin maturalny. We wrześniu 2005 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. 11 czerwca 2010 r. przyjął święcenia diakońskie w katedrze drohiczyńskiej z rąk bp. Antoniego Dydycza. W lutym 2011 r. uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy „Kult świętych oraz obrazów i relikwii według Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii z 2003 r.”, którą obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie na seminarium z liturgiki. Hasło, które umieścił na swoim obrazku prymicyjnym, brzmi: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś” (Jr 20, 7). Mszę św. prymicyjną sprawował będzie 26 czerwca w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Klichach o godz. 11.30.

2011-12-31 00:00

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oburzające! Belgia: Uniwersytet Katolicki w Louven gości wystawę "Z aborcji rodzi się rewolucja"

2025-02-03 22:25

[ TEMATY ]

wystawa

Belgia

Materiały wydarzenia

Wystawa polskiej sztuki feministycznej na uniwersytecie w Louven rozpocznie we wtorek imprezy poprzedzające X Kongres Kobiet w Brukseli. Dalej jest jeszcze "ciekawiej"...

Wystawa „Z aborcji rodzi się rewolucja. Polskie marzenie o demokracji”, której wernisaż odbędzie się we wtorek wieczorem na Uniwersytecie Katolickim w Louvain la Neuve związana jest z projektem francuskiej doktorantki Julii Laureau, która badała polskie ruchy pro- i antyaborcyjne. "Wystawa będzie się składać z projektu artystycznego bazującego na komiksie +Opowieści aborcyjne+ artystek Beaty Rojek i Sonii Sobiech, zdjęć z protestów na polskiej ulicy autorstwa Laureau, a także z prac twórczyń feministycznych jak Iwona Demko, Agata Zbylut, Kle Mens Stępniewska, Marta Frej czy Liliana Zeic" – powiedziała PAP Araszkiewicz, współkuratorka wystawy, badaczka na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim (ULB) i prezeska stowarzyszenia Elles sans frontieres (Kobiety bez granic).
CZYTAJ DALEJ

Święta na trudne czasy

Niedziela legnicka 5/2005

Archiwum parafii

Św. Maria de Mattias, obraz w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie

Św. Maria de Mattias, obraz w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie

Jako dziecko sprawiała rodzicom (zwłaszcza mamie) kłopoty, bo miała żywy temperament, wciąż skakała i biegała, gdzieś się spieszyła. Jako nastolatka była nieco płaczliwa i trochę rozchwiana emocjonalnie. Jako kobietę dojrzałą cechowała ją impulsywność i pewna nietolerancja wobec innego niż jej sposobu myślenia i działania. A jednak właśnie ją Pan Bóg chciał widzieć jako Założycielkę Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Stała się Świętą na niespokojne, trudne czasy, w jakich żyjemy.

Maria de Mattias urodziła się 4 lutego 1805 r. we włoskiej miejscowości Vallecorsa w rodzinie mieszczańskiej. Będąc młodą dziewczyną, zastanawiała się, co ma do zrobienia w życiu, jakie jest jej miejsce na ziemi. Często płakała, wzdychała, męczył ją niepokój. Z domu rodzinnego wyniosła umiłowanie modlitwy i Pisma Świętego, czytała książki o duchowości chrześcijańskiej, żywoty świętych. To wszystko otwierało ją na działanie Ducha Świętego. „Pewnego dnia - napisze potem - poczułam lekkość, jakby unosiły mnie jakieś ramiona”. Poczuła, że jej serce całkowicie zmieniło się i zostało napełnione odwagą, słyszała głos swojego Pana, zrozumiała, że jest kochana. Kiedy doświadczyła Bożej miłości, musiała rozeznać, jak na nią odpowiedzieć. Inspirowana przez św. Kaspra del Bufalo założyła w Acuto 4 marca 1834 r. Zgromadzenie Adoratorek Przenajdroższej Krwi. Zmarła w Rzymie 20 sierpnia 1866 r. Jej doczesne szczątki odbierają cześć w rzymskim kościele Przenajdroższej Krwi, który jest połączony z domem generalnym Zgromadzenia. 18 maja 2003 r. Jan Paweł II ogłosił ją świętą.
CZYTAJ DALEJ

Uwięziony w swoim ciele niósł Jezusa innym chorym. Rusza proces beatyfikacyjny Antonino Baglieriego

2025-02-04 08:00

[ TEMATY ]

święci

www.sdb.org

Antonino Baglieri

Antonino Baglieri

Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziła diecezjalne dochodzenie w sprawie beatyfikacji Antonino (Nino) Baglieriego - świeckiego, dotkniętego porażeniem czterokończynowym, który w obliczu cierpienia postanowił nieść Jezusa innym chorym. Komunikat watykański, podpisany przez kardynała-prefekta Marcello Semeraro, przyjął postulator generalny Rodziny Salezjańskiej ds. Kanonizacyjnych ks. Pierluigi Cameroni i ogłosił go 30 stycznia serwis informacyjny salezjanów.

Nastąpiło to „po zweryfikowaniu jakości świadectw i zgromadzonych dokumentów”. Dochodzenie diecezjalne przeprowadzono w kurii diecezji Noto na Sycylii od 2 marca do 5 maja 2024 r. - podano w serwisie.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję