Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 w Centrum Konferencyjnym „Scena Ołtarzew” w Ożarowie Mazowieckim. Stamtąd prowadzona będzie transmisja na żywo do pozostałych miast, w których o tej samej porze zbiorą się uczestnicy. Po części warsztatowo-konferencyjnej, w której poruszona zostanie tematyka grzechów głównych, uczestnicy wezmą udział w Eucharystii i wyruszą na szlak.
„Warto podkreślić, że ta część konferencyjna nie będzie miała charakteru wykładowego, ale ma na celu zaangażowanie uczestników, wejście w pewną dynamikę, która pozwoli nie tylko czegoś o grzechach głównych się dowiedzieć, ale przede wszystkim doświadczyć wagi tego tematu i tego, jak ważna jest walka w każdej z tych sfer” – mówi jeden z organizatorów Michał Mokrzycki.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
„Jako katolicka wspólnota długo już zajmujemy się tematem grzechów głównych. Pomagamy uczestnikom naszych programów rozwojowych i członkom naszej wspólnoty docierać do korzenia danej słabości, wychodząc z założenia, że sam grzech jest najczęściej objawem jakiejś głębokiej rany serca, trudnej życiowej historii. Tam, z Bożym prowadzeniem, możemy neutralizować przyczynę grzechu. Mamy w tej sferze wiele odkryć i chcemy się nimi podzielić. Stąd wybór takiego, a nie innego tematu wydarzenia” – tłumaczy Sławomir Leszczyński z Drogi Odważnych.
Uczestnicy będą szli w kilkuosobowych grupach. Trasy przygotowane są w taki sposób, by wędrówka zajęła całą noc. W okolicach Warszawy będzie to tradycyjna dla „Drogi na Maxa” trasa z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa czyli miejsca działalności patrona Drogi Odważnych św. Maksymiliana, od imienia którego wzięła się też nazwa wydarzenia. Z Krakowa uczestnicy wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej, z Poznania (a dokładniej z miejscowości Tulce) na Pola Lednickie, a w Gdańsku trasa będzie pętlą, rozpoczynającą się i kończącą w stolicy województwa pomorskiego.
Droga Odważnych to wspólnota mężczyzn funkcjonująca od 2010 roku w całej Polsce. Jej duchowość koncentruje się wokół tematu przywództwa rozumianego jako osobisty rozwój i służba bliskim, rodzinie i Kościołowi. Programy formacyjne prowadzone przez wspólnotę to m.in. Droga Lwa (www.drogalwa.pl) czy program indywidualnej formacji Odważni.pl (www.odwazni.pl). Droga Odważnych prowadzi także portal internetowy dla mężczyzn www.drogaodwaznych.pl. Założycielami wspólnoty są familiolog i terapeuta małżeński Michał Piekara oraz teolog i trener rozwoju Mariusz Marcinkowski, a kapelanem Drogi Odważnych jest proboszcz parafii Dobrego Pasterza w warszawskim Wawrze ks. Marcin Ożóg.