Wokół widać same nowe bloki mieszkalne, najstarsze z nich wzniesione zostały przy ul. Zakładowej w latach 90. Budowli wciąż przybywa, kolorowe TBS-y sąsiadują z zamkniętymi grupami apartamentowców. Wśród mieszkańców osiedla przeważają młode rodziny z dziećmi, liczne są także starsze małżeństwa i osoby samotne w różnym wieku.
Jakim językiem głosić Ewangelię w tej zróżnicowanej społeczności? W jaki sposób budować wspólnotę żywego Kościoła? Te pytania towarzyszą miejscowym duszpasterzom na co dzień. Najważniejsza jest Liturgia, modlitwa i życie sakramentalne. Działalność grup i stowarzyszeń parafialnych to sprawdzona forma zaangażowania wiernych w życie wspólnoty, ale gromadzi tylko najaktywniejszych. W poszukiwaniu nowych form duszpasterskich wikariusz ks. Tomasz Mackiewicz zorganizował przed rokiem we współpracy z Księdzem Proboszczem pierwszy festyn parafialny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, został więc powtórzony w roku bieżącym.
W niedzielę 1 czerwca przy wspaniałej pogodzie, od wczesnego popołudnia do godz. 22 trwały na placu parafialnym zabawy, występy, konkursy. Dzieci śpiewały i tańczyły razem z Małym Chórem Wielkich Serc. Można było kupić los loterii fantowej, posilić się watą cukrową i daniami z grilla, a nawet bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie i uzyskać poradę lekarską. Nabożeństwo czerwcowe odprawione zostało przy polowym ołtarzu. Wieczorem, po Mszy św. wystąpili miejscowi profesjonalni muzycy, ale prawdziwą atrakcją było pojawienie się formacji złożonej z czterech kapłanów pod kierunkiem ks. Tomasza Mackiewicza.
W organizacji festynu duszpasterzom pomagali członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, chóru i młodzi wolontariusze. Atmosfera była prawdziwie rodzinna. Dochód z parafiady przeznaczony zostanie w połowie na budowę kościoła. Pozostała część zasili fundusz wakacyjny miejscowej grupy duszpasterstwa niepełnosprawnych, którzy podobnie jak w ubiegłym roku zamierzają wyjechać na wypoczynek w okolice Sulejowa. Organizatorzy cieszą się jednak najbardziej z tego, że po każdym takim spotkaniu parafianie łatwiej rozpoznają się w anonimowej rzeszy i bardziej czują się wspólnotą, zjednoczoną wokół Chrystusa.
Parafia bł. Papieża Jana XXIII ma swoją stronę internetową na portalu
Pomóż w rozwoju naszego portalu