S. Magdalena Strzelecka pochodzi ze znanej szczekocińskiej rodziny o patriotycznych tradycjach. Jej ojciec, Antoni, jako legionista Józefa Piłsudskiego brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. i był ranny w bitwie pod Warszawą. W czasie II wojny światowej w ich domu rodzinnym w Szczekocinach była skrzynka kontaktowa placówki Armii Krajowej
Uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Szczekocinach w dniu 4 maja 2008 r. zakończyły się rozpoczęte w ubiegłym roku w Wadowicach uroczystości jubileuszowe 50-lecia życia zakonnego s. Magdaleny Strzeleckiej ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu, katechetki. Przez ostatnie 23 lata była ona opiekunem i kustoszem Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.
Mszę św. w intencji naszej Rodaczki celebrował proboszcz ks. Jerzy Miernik, dziękując Siostrze za serce, które oddaje w służbie Bogu i Ojczyźnie. Były poczty sztandarowe szczekocińskich szkół, a także Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Rokitna, które w kwietniu przyjęły imię papieża. Na uroczystości przybyły siostry nazaretanki z Olsztyna, Wadowic i brat Bogusław.
Słowa wdzięczności, listy gratulacyjne i kwiaty składały władze samorządowe i burmistrz Szczekocin, parafianie, dzieci, zarząd Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki. Jubileusz uświetnił chór parafialny, śpiewając m.in. utwór „Wadowice”.
Siostra Magdalena, jak zawsze skromna, była wzruszona uroczystością w jej parafialnym kościele. Śluby zakonne przyjęła w 1957 r. w Zgromadzeniu Nazaretanek w Kielcach, następne etapy jej służby zakonnej to Częstochowa, Piekoszów, Kraków, a od 1977 r. Wadowice.
Przez 25 lat Siostra Magdalena uczyła religii, w czasach, gdy katecheza była niemile widziana w szkołach. W ostatnich latach jako kustosz muzeum papieskiego wraz z trzema siostrami oprowadza turystów i pielgrzymów, przybliżając postać małego Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II.
W ostatnim czasie dzięki jej zapobiegliwości i współpracujących z nią sióstr udało się wzbogacić zbiory muzeum o pierwszą sutannę, jaką założył papież, ubranie kardynalskie, stroje i sprzęt sportowy, różaniec, na którym modlił się w Radiu Watykańskim. W ubiegłym roku muzeum odwiedziło 431 tysięcy turystów i pielgrzymów z całego świata, najwięcej Włochów - dodaje Siostra Magdalena.
Pomóż w rozwoju naszego portalu