W czwartek 23 maja w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejna już edycja targów, organizowanych wspólnie przez Urząd Miejski w Świebodzicach, Filię Powiatowego Urzędu Pracy oraz Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Oferty zatrudnienia będą prezentować firmy z miasta i regionu, będzie możliwość bezpośredniego porozmawiania z pracodawcami i pozostawienia swojego CV.
W Targach swój udział zapowiedziały następujące firmy: Śnieżka-Invest, Steilmann, Capricorn, Eurowelle, Energokabel, SEGEPO-REFA, PWPOT "PROMONT”, VICOTEL, Star-Dar, Trenkwalder&Partner Sp. zoo, POLLUX, MAXPOWER, Promedica 24, INTERKADRA, Adecco, WORK&CARE.
Targi rozpoczynają się o godz. 11 w sali głównej MDK, ul. Wolności 13. Można je będzie odwiedzić do godz. 16.
Młodzi ze Świebodzic podczas kwesty pod kościołem św. Brata Alberta
Dwuletni chłopiec, który poruszył tysiące ludzkich serc - Antoś Sobecki będzie mógł przejść operację serca w Genewie.
To wszystko dzięki ludziom dobrej woli, kwestujących w ramach licznych zbiórek i licytacji prowadzonych na rzecz dziecka, które urodziło się z poważną chorobą serca. Jednym z miejsc, gdzie zbierano środki na rzecz chłopca była parafia Św. Brata Alberta w Świebodzicach. - Podczas charytatywnej zbiórki dla Antosia parafianie okazali ogromne wsparcie, zrozumienie i troskę, by dziecko mogło wrócić do zdrowia. Niektórzy mieli łzy w oczach – relacjonuje jedna z wolontariuszek. - Parafianie pytali się o chłopczyka, kiedy będzie operacja, ile jeszcze będzie trzeba uzbierać na kolejny etap operacji, życzyli mu zdrowia i prosili, aby rodzicom przekazać wyrazy wsparcia i pozdrowienia – dodała.
Portal wPolityce.pl poinformował, że ks. bp Marek Mendyk wygrał w sądzie z "Gazetą Wyborczą", która oprócz publikacji przeprosin będzie także musiała wpłacić sporą kwotę na cele charytatywne.
Papież Franciszek przekazał w sobotę z Kliniki Gemelli przesłanie do uczestników pielgrzymek jubileuszowych z dziewięciu włoskich diecezji, w tym archidiecezji neapolitańskiej. Ojciec Święty wskazał, że pielgrzymi od grobu Piotra mogą odejść jeszcze silniejsi w wierze i bardziej zjednoczeni w miłości.
Pielgrzymi z archidiecezji Neapolu oraz kilku innych włoskich diecezji przybyli do Rzymu na Jubileusz 2025. W sobotę rano na placu przed Bazyliką św. Piotra uczestniczyli we Mszy św., podczas której odczytano przesłanie, jakie wystosował do nich Papież Franciszek.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.