Ostatnio pogoda płata organizatorom imprez masowych sporo psikusów, liczymy jednak, że najbliższy weekend będzie wreszcie słoneczny i ciepły. Tym bardziej, że w Świebodzicach odbędą się aż dwie duże imprezy rekreacyjne.
W sobotę 11 maja zapraszamy wszystkich miłośników wspólnego biegania na doroczny maraton w ramach akcji "Polska Biega".
Start o godz. 12, jak zwykle spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6. Wszyscy uczestnicy mini maratonu (trasa wynosi 1500 m) otrzymają pamiątkową koszulkę, ciepły posiłek, napój oraz certyfikat ukończenia biegu. Wśród biegaczy będą także rozlosowane nagrody.
Aby się zapisać, wystarczy zjawić się przed biegiem - zapisy od godz. 10 do 11.50.
A w niedzielę 12 maja zaplanowano Piknik Lotniczy. Impreza została przeniesiona z 2 maja ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Oby tym razem aura nie zawiodła.
W ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy Nieszczyc i okolicznych miejscowości bawili się na festynie zorganizowanym przez Chobieński Ośrodek Kultury, żegnając w ten sposób wakacje i odchodzące już lato
Podczas tegorocznego pożegnania lata organizatorzy imprezy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były konkursy, gry, zabawy, za które każdy uczestnik otrzymywał nagrodę rzeczową, był dmuchany zamek – zjeżdżalnia, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych dzieci, oraz basen z kolorowymi kulkami, w którym dzieci nurkowały i pływały jak rybki. Ważnym punktem programu był „Wyścig na byle czym”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
W związku z wystawieniem trumny z ciałem Ojca Świętego Franciszka w Bazylice św. Piotra, w czwartek, 24 kwietnia nie będzie sprawowana Eucharystia w kaplicy św. Sebastiana gdzie znajduje się grób Papieża Polaka.
Bazylika św. Piotra będzie otwarta dla osób, które będą chciały osobiście pożegnać zmarłego Ojca Świętego Franciszka przez kolejne dni w następujących godzinach: środa, 23 kwietnia (od 11:00 do 24:00), czwartek, 24 kwietnia (od 7:00 do 24:00), piątek, 25 kwietnia (od 7:00 do 19:00).
Wierni z całego świata uczestniczyli we wtorkowy wieczór na placu Świętego Piotra w Watykanie w modlitwie różańcowej za zmarłego w poniedziałek papieża Franciszka. Poprowadził ją dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re, który w sobotę będzie przewodniczyć mszy pogrzebowej Franciszka.
Na początku modlitwy przed bazyliką watykańską kardynał Re powiedział: "Chcemy podziękować Panu za dary, jakie dał nam wraz z posługą apostolską papieża Franciszka".
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.