W związku z inauguracją projektu w Krakowie odbędzie się marsz wolontariuszy i przyjaciół Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Ruszy on spod Teatru Słowackiego w Krakowie, przejdzie przez Rynek Główny i zakończy się na placu św. Idziego pod Wawelem.
Uruchomiona baza rodzin dostępna jest na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Każdego dnia wolontariusze projektu odbywają około 1000 spotkań z potrzebującymi rodzinami. Organizatorzy wytypowali do tej pory ponad 21 tys. rodzin i osób, które potrzebują pomocy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Internetowa baza służy do tego, by każdy, kto chce pomóc, mógł wybrać adresata swojej paczki: jedną lub kilka rodzin czy osób samotnych. Dzięki niej każdy będzie mógł poznać historie, przeczytać o najpilniejszych potrzebach oraz marzeniach danej rodziny, a następnie wybrać tę, której pomoże, przygotowując paczkę.
Szlachetna Paczka działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. „To nie wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania” – przekonują organizatorzy projektu.
W ub. roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł. Szlachetną Paczkę tworzyli wtedy m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze, siostry Radwańskie czy aktorka Olga Frycz.
Łączna wartość pomocy przekazanej potrzebującym podczas 18 lat funkcjonowania projektu przekroczyła 339 mln zł. W działania Szlachetnej Paczki włączyło się niemal 4 mln osób, pomoc trafiła do ponad 150 tys. rodzin w potrzebie.