14 maja na Starym Rynku w Łowiczu odbył się koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia Radia Victoria Między Łodzią a Warszawą. Na rozpoczęcie koncertu wystąpił Zespół „Czwarty” ze Skierniewic, następnie prezentowano poezję Karola Wojtyły. W dalszej części koncertu miały miejsce wystąpienia oficjalnych gości, po czym kilkakrotnie jeszcze czytano wiersze Karola Wojtyły. Gwiazdą wieczoru był Zespół „Saruel”. Uczestnicy koncertu jubileuszowego modlili się także podczas Apelu Jasnogórskiego.
Powstało wirtualne Muzeum Ziemi Mszczonowskiej. Adres internetowy strony to www.mszczonow.net. Wirtualne Muzeum to wstęp do większego projektu, jakim ma być Muzeum Mszczonowa. Według projektu samorządu ma się ono mieścić w Domu Maklakiewiczów, jeśli jednak byłoby to niemożliwe, to znajdzie się dla niego miejsce w nowym ratuszu. Obecnie mieszkańcy miasta mogą oglądać fotografie, zebrane przez Barbarę Grylewską - nauczycielkę historii w gimnazjum. Fotografie pochodzą ze zbiorów najstarszych mieszkańców gminy. Na wystawie można znaleźć m.in. płonący w 1939 r. ratusz, synagogę, szkoły, a także obrazki z życia codziennego mieszkańców, którzy parali się głównie handlem. Prace dla zwiedzających dostępne są w auli miejscowego Gimnazjum.
Wspólne stoisko wystawiennicze, zorganizowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Jutrzenak”, otrzymało wyróżnienie podczas Międzynarodowych Targów Łódzkich „Na styku Kultur - Regiony Turystyczne 2005”. Powiat sochaczewski brał udział w konkursie na najciekawszą promocję oferty targowej w kategorii region turystyczny. Jury konkursowe doceniło ciekawe połączenie oferty turystycznej z pracami osób niepełnosprawnych, w których w dużej części autorzy nawiązywali do walorów przyrodniczych i kulturowych ziemi sochaczewskiej. Powiat reklamował się pod hasłem Ziemia Sochaczewska - blisko Ciebie.
Blisko 3 tys. dzieci w naszym regionie jeszcze przed wakacjami zostanie przeszkolonych z zakresu przepisów ruchu drogowego. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach przy współpracy z Komendami Policji organizuje tzw. Objazdowe Miasteczka Ruchu Drogowego. Na zaimprowizowanych na salach gimnastycznych i boiskach skrzyżowaniach dzieci zdobywają praktyczną wiedzę, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w okolicach dróg. „Przedmiot wychowanie komunikacyjne przestał być godziną nudy czy okienkiem w dniu pracy ucznia. Są efekty pracy dydaktycznej z młodymi” - mówi Roman Wencek, główny specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku w Skierniewicach. Przypomnijmy, że zajęcia wychowania komunikacyjnego w szkołach sponsorują niedoszli kierowcy, którzy nie zdali egzaminu w Wojewódzki Ośrodku Ruchu Drogowego w Skiereniewicach.
Pomóż w rozwoju naszego portalu