Reklama

Kościół

X Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych

[ TEMATY ]

przegląd

evoo73 / Foter.com / CC BY

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz dziesiąty odbędzie się w Kórniku Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jego Ekscelencji Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego oraz pana Przemysława Pacholskiego, burmistrza Kórnika.

W zabytkowej kolegiacie kórnickiej, uznanej w 2011 r. za Pomnik Historii, będzie można usłyszeć intrady i hejnały z licznych sanktuariów Maryjnych z Polski i kilku zagranicznych. Pojawią się też wykonawcy z różnych miejscowości: Borku, Czempinia, Kościana, Kórnika, Mogilna i Śremu, a wśród nich, tradycyjnie wierny Przeglądowi, znakomity Oktet Jasnogórski pod dyrekcją pana Marka Piątka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Organizatorzy Przeglądu – Miejsko-Harcerska Orkiestra Dęta ZHP, Krąg Harcerzy Seniorów i Koło Przyjaciół Harcerstwa oraz Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa przy parafii p.w. Wszystkich

Świętych w Kórniku, serdecznie zapraszają wszystkich wiernych sympatyków naszych Przeglądów, a także wszystkich miłośników muzyki intradowej i hejnałowej, tak nieodłącznie związanej z kultem Matki Bożej w Jej cudownych wizerunkach.

26 maja br. spotykamy się przed Kolegiatą, by o godz. 15 wysłuchać tzw. Sygnaturki Muzycznej w wykonaniu Oktetu

Jasnogórskiego, po czym około godz. 15.30 rozpocznie się Koncert Główny.

Komitet Organizacyjny

2019-05-10 07:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla ducha i dla ucha

Niedziela małopolska 18/2018, str. VII

[ TEMATY ]

piosenka

przegląd

Archiwum organizatorów

Czy jesteś gotowy przeżyć – nie tylko muzyczną – przygodę?

Czy jesteś gotowy przeżyć – nie tylko muzyczną – przygodę?

Ludzie, wiara, muzyka. To trzy hasła, które chyba w najkrótszy i najlepszy z możliwych sposobów opisują Przegląd Piosenki Religijnej „Vincentiana”. W dniach 27-29 czerwca w Piekarach pod Krakowem odbędzie się jego 33. edycja. Przegląd zgromadzi niemalże pół tysiąca młodych osób z całej Polski, którzy z radością, wspólnie chcą wyśpiewać swoją wiarę

Historia inicjatywy sięga 1984 r. Wtedy to klerycy seminarium Zgromadzenia Misji w Krakowie chcieli wyłonić najlepszy seminaryjny zespół muzyczny. Jak się okazało, pomysł trafił na podatny grunt i w kolejnych latach, oprócz kleryków, w „Vincentianie” wzięli udział młodzi z kilku okolicznych, misjonarskich parafii.
CZYTAJ DALEJ

W piątek po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

2025-02-14 07:07

[ TEMATY ]

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

pl.wikipedia.org

Żołnierze AK podczas akcji „Burza” w Lublinie, lipiec 1944

Żołnierze AK podczas akcji „Burza” w Lublinie, lipiec 1944

Złożeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę wiązanek na grobach dowódców Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej na Wojskowych Powązkach oraz uroczystościami przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK zostanie uczczony obchodzony po raz pierwszy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.

Inicjatorem powstania tego święta państwowego był Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.
CZYTAJ DALEJ

J.D. Vance w Monachium: największe zagrożenie dla Europy pochodzi z wewnątrz, nie z Rosji i Chin

2025-02-14 16:30

[ TEMATY ]

Monachium

JD Vance

PAP/RONALD WITTEK

Wiceprezydent USA JD Vance przemawia podczas 61. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

Wiceprezydent USA JD Vance przemawia podczas 61. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

Największym zagrożeniem dla Europy nie jest Rosja czy Chiny, ale zagrożenie od wewnątrz, odwrót Europy od niektórych z najbardziej podstawowych wartości - powiedział w piątek wiceprezydent USA J.D. Vance w swym przemówieniu na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Amerykański wiceprezydent swoje wystąpienie w Monachium w całości poświęcił ostrej krytyce europejskiej demokracji, oskarżając Europę o odejście od własnych wartości, stosowanie cenzury, ignorowanie wyborców i prześladowanie chrześcijan. Uznał to za największe zagrożenie dla kontynentu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję