„Nie znajdzie ludzkość ukojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dzienniczek, 300) - słowa te pochodzą z orędzia, które Chrystus przekazał ludziom za pośrednictwem św. s. Faustyny. To ona rozpoczęła misję szerzenia w Kościele kultu Miłosierdzia Bożego. Gorącym orędownikiem i kontynuatorem tego dzieła był Jan Paweł II. W czerwcu 1997 r. w Łagiewnikach Papież mówił: „W żadnym czasie, w żadnym okresie dziejów - a zwłaszcza w okresie tak przełomowym jak nasz - Kościół nie może zapomnieć o modlitwie, która jest wołaniem o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, jakie ciąży nad ludzkością i jakie jej zagraża”.
Również parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze pragnie mieć swój udział w wypełnianiu prośby naszego Pana Jezusa Chrystusa zawartej w Orędziu Miłosierdzia. 3 kwietnia, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, został poświęcony w naszym kościele obraz Jezusa Miłosiernego. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. inf. Mieczysław Marszalik. Była to - jak powiedział Ksiądz Infułat - „niedziela niezwykła i przejmująca”. Pogrążeni w wielkim smutku żegnaliśmy Jana Pawła II. Wierni zebrani w kościele utworzyli łańcuch „z życia do życia”, powierzając umiłowanego Papieża Matce Najświętszej. W tę szczególną niedzielę wprowadziliśmy obraz Chrystusa Miłosiernego do naszej świątyni. „Tak przypieczętowany został testament Boga Miłosiernego, który otacza nas swoją miłością i błogosławieństwem” - mówił ks. inf. Marszalik.
Główne uroczystości parafialne poprzedziła Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczęta w Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej. Nowenna kontynuowana była w Wielką Sobotę i w Niedzielę Wielkanocną oraz w ciągu tygodnia na Mszy św. wieczornej. Autorem obrazu „Jezu, ufam Tobie” jest Zygmunt Pranga. Wizerunek Chrystusa powstał według pierwowzoru, który obecnie znajduje się w Wilnie. Pan Zygmunt korzystał z jego reprodukcji. 22 lutego 1931 r. Pan Jezus wyraził z życzenie, aby namalować taki obraz: Zmartwychwstały Zbawiciel przynosi ludziom pokój, przez odpuszczenie grzechów. „Obraz - powiedział Pan Jezus - ma przypominać żądanie mojego miłosierdzia, bo nawet najsilniejsza wiara nie pomoże bez uczynków” (Ks. J. Orchowski, Święta siostra Faustyna...).
Ufam, że wizerunek Chrystusa Miłosiernego posłuży do głębszego skupienia i kontemplowania miłości naszego Stwórcy, które zaowocują wprowadzeniem w życie papieskiego przesłania: „Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji - cywilizacji miłości” (Kraków, 18 sierpnia 2002 r.) Pisząc te słowa w czasie, kiedy nasz ukochany Papież przekroczył bramę życia wiecznego, czuję głębokie poruszenie, a także odpowiedzialność - by to, czego nas uczył, było realizowane w moim życiu, w życiu nas wszystkich... „Musimy byś silni mocą miłości, która zwycięża śmierć!” (Jan Paweł II).
Pomóż w rozwoju naszego portalu