Jednym zdaniem
16 stycznia parafię pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze odwiedził o. Tomasz Pawlik - misjonarz franciszkański pracujący obecnie w Eliście (Rosja). Podczas wszystkich Mszy św. głosił słowo Boże, a popołudniu spotkał się z Kołem Przyjaciół Misji.
30 stycznia w kaplicy przy głogowskiej kolegiacie odbyło się comiesięczne spotkanie małżeństw niesakramentalnych. Spotkania te odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Początek o godz. 16.00.
30 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie odbył się koncert chóru „Beati Cantores” oraz chóru parafii greckokatolickiej.
5 lutego w Centrum Wolontariatu w Zielonej Górze bp Adam Dyczkowski spotkał się ze stypendystami Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego.
6 lutego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie wystąpiła Eleni. Dochód z koncertu przeznaczony został na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
8 lutego w świetlicy parafialnej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kramsku odbyła się zabawa ostatkowa dla dzieci z licznymi konkursami.
Od 8 do 13 lutego w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie odbywał się kurs duchowości ucznia Chrystusa - „Umiłowany uczeń Jan”.
10 lutego w Nowym Kramsku odbyło się miesięczne, formacyjne zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Głównym tematem spotkania była Eucharystia, na temat której referat przygotowała Prezes oddziału.
Zaproszenia
KSM zaprasza na wieczorowe kursy językowe w Zielonej Górze. W ramach kursów przewidziane są prelekcje oraz spotkania w grupach wiekowych o różnym stopniu zaawansowania. Bliższe informacje i zgłoszenia: Biuro KSM tel./fax (0-68) 320-72-96 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
Animatorzy Ruchu Światło-Życie z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. zapraszają w środę 23 lutego na Nieszpory, które odbędą się po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
Gorzowski Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie zaprasza 23 lutego o godz. 18.00 do sali im. Jana Pawła II przy ul. Obotryckiej na prelekcję Radosława Wróblewskiego pt. O teczkach... inaczej.
Instytut Edukacji Narodowej w Lublinie organizuje w Zielonej Górze kurs dla nauczycieli „Kultura języka w pracy nauczyciela”. Termin 9 i 23 kwietnia. Koszt - 90 zł. Zgłoszenia w Terenowym Biurze Radia Maryja przy konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze, tel.(0-68) 324-46-94.
Nowe Kramsko
20 stycznia w Nowym Kramsku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe animowane przez Koło Przyjaciół Misji Oblackich wespół z Akcją Katolicką, Parafialnym Zespołem Caritas, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i Radą Parafialną. Na uroczystość przybyli goście: dyrektor Prokury Misyjnej w Poznaniu - o. Franciszek Chrószcz, a także goście z zaprzyjaźnionej grupy misyjnej z Obry i Babimostu. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez Ojców Oblatów oraz ks. prob. Andrzeja Suchorskiego. W dalszej części spotkania grupa dzieci przedstawiła jasełka. Miłym akcentem regionalnym było wysłuchanie kolęd granych na koźle weselnym. Spotkanie obfitowało we wspólne kolędowanie i rozmowy o misjach. Zelatorka grupy Przyjaciół Misji Oblackich - Janina Cicha dziękuje wszystkim za zaangażowanie w organizację spotkania i wspólną modlitwę.
Słubice
Reklama
W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach 3 lutego po Mszy św. odbył się wykład w ramach nowo powstałego cyklu - Laboratorium Wiary. Adam Jakuszewicz poprowadził prelekcję, a następnie dyskusję na temat: Na czym polega wola Boża i jak odczytywać znaki czasu. Wzięli niej udział przede wszystkim studenci oraz słubicka młodzież. Duszpasterstwo akademickie „Parakletos” ze Słubic zorganizowało także 4 lutego koncert zespołu wokalnego „Con Sono”, który zaprezentował program Niespodzianka na ostatki. Zespół „Con Sono” powstał pięć lat temu. Tworzą go w dużej mierze dawni członkowie chóru kameralnego „Adoramus”. Muzyką cerkiewną, którą m.in. wykonują, zarazili ich Swietłana Doniec i Igor Łysenko, absolwenci kijowskiego konserwatorium, którzy na początku lat 90. osiedlili się w Słubicach.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Zielona Góra
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zielonej Górze, wspólnie z Ruchem Apostolatu Emigracyjnego, zorganizowało kolejny już raz akcję charytatywną na rzecz najuboższych Polaków zamieszkałych na Wschodzie. Zbiórka produktów żywnościowych odbyła się w dniach 7 i 9 lutego w lokalu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zielonej Górze.
Warsztaty
Miejskie Przedszkole nr 9 (ul. Partyzantów 22, Zielona Góra) oraz Ośrodek Formacyjno-Szkoleniowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zapraszają na warsztaty taneczne „Proste tańce integracyjne w pracy z grupą”, prowadzone przez Zbigniewa Żołądziejewskiego. Zajęcia skierowane są do wychowawców, katechetów, nauczycieli zajęć pozalekcyjnych i przedszkoli oraz wychowania fizycznego, harcerzy, instruktorów tańca, animatorów kultury. Są to proste formy taneczne, które ożywiają grupę i integrują z nią te osoby, które są nieśmiałe i niepewnie się czują. Pomagają w nawiązywaniu kontaktu z innymi. Program zajęć obejmuje 12 godz. dydaktycznych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu warsztatów oraz niezbędne do dalszej pracy materiały (skrypt z opisem tańców i płytę CD z nagraniami). Zapisy do 21 lutego prowadzi sekretariat przedszkola w godz. od 8.00 do 14.00. Zgłoszenia także telefonicznie pod numerem: (0-68) 453-89-97. Koszt - 35 zł od osoby.