Reklama

Od raju do Betlejem

Niedziela częstochowska 4/2005

Fragment rajskiej sceny

Fragment rajskiej sceny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponadgodzinne misterium bożonarodzeniowe z udziałem 60 małych aktorów przygotowali w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie pod kierunkiem siostry Agaty Sidoruk. 8 stycznia zaprezentowano je rodzicom i zaproszonym gościom w sali gimnastycznej
- W tym roku przygotowanie misterium było dla nas prawdziwym wyzwaniem - mówi s. Agata - po sukcesach, jakie odnieśli nasi uczniowie w ubiegłym roku (Przypomnijmy: I miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Częstochowie i I miejsce w III Międzywojewódzkim Przeglądzie Teatrów Jasełkowych we Wręczycy) - nie chcieliśmy być gorsi, a jednocześnie musieliśmy pokazać coś innego, żeby się nie powtarzać. Przygotowania rozpoczęto miesiąc wcześniej. Główne role przypadły uczniom klasy III, bo to oni zgodnie z tradycją szkoły przygotowują przedstawienie jasełkowe. Ale ponieważ klasa jest nieliczna, zaproszono do współpracy uczniów ze wszystkich klas od I do VI. Tradycyjne sceny misterium bożonarodzeniowego, jak adoracja Dzieciątka, pokłon pasterzy, hołd Trzech Króli poszerzono o scenę grzechu pierwszych rodziców w raju, zwiastowanie Maryi, wizytę trzech Mędrców ze Wschodu w pałacu Heroda. Wymagało to oczywiście rozbudowania dekoracji, poszerzenia scenografii i zaangażowania znaczniejszej liczby aktorów, ale w zamian za to powstała widowisko barwne, wielowątkowe. Wiele pracy wymagało też przygotowanie kostiumów, oprócz postaci ludzkich pojawiły się bowiem zwierzątka: owieczki, zajączek, wielbłąd, motyle, biedronka, wiewiórka i żabki. Oprawę muzyczną i choreografię przygotowała nauczycielka muzyki Magdalena Girek. Dzieci znakomicie wcieliły się w swoje role, często przełamując tremę i skrępowanie. Mamy nadzieję, że to piękne przypomnienie historii biblijnej będzie prawdziwym przeżyciem Bożego Narodzenia i wzbudzi gorętszą miłość do Bożej Dzieciny zarówno u aktorów, jak i u widzów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: W sprawie zabójstwa 11-letniej dziewczynki zatrzymano 12-latkę

2025-12-16 09:28

[ TEMATY ]

morderstwo

PAP/Wojciech Kamiński

W sprawie zabójstwa 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze zatrzymano 12-latkę, która może mieć związek z tym zdarzeniem – poinformowała PAP prokuratura. Ofierze zadano rany ostrym narzędziem. Sprawą ma zająć się we wtorek sąd rodzinny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, ofiarą jest 11-letnia dziewczynka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję