17 listopada 1929 r. śp. biskup łódzki Wincenty Tymieniecki erygował parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Jana Vianney’a w Woli Kamockiej. Na terenie wsi znajdowała się kaplica, mogąca pomieścić ok. 50 osób, wystawiona przez jednego z byłych właścicieli majątku Wola Kamocka. Dzięki gorliwej i ofiarnej pracy tutejszej ludności udało się w niespełna rok postawić mury kościoła. Trudności w organizowaniu parafii były wielkie, ale zapał i głęboka wiara miejscowych parafian pokonały wszelkie przeciwności. Kościół został poświęcony 8 grudnia 1930 r. W parafii administrowali proboszczowie: ks. Edward Dąbrowski, ks. Wacław Chmielewski, ks. Leon Strzelczyk, nieżyjący już księża: Ignacy Pawłowski, Zygmunt Hołdrowicz, Józef Sulwiński, Wacław Sitek, Wincenty Chmiel, Zenon Witaszek oraz Tadeusz Grzelak, a obecnie, od 1999 r., ks. Władysław Cieśla.
Z okazji jubileuszu 75-lecia parafii uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej przez kilka tygodni zbierali informacje dotyczące parafii, dekanatu i archidiecezji. Źródłem informacji były wycieczki, spotkanie z Księdzem Proboszczem, rozmowy z najstarszymi mieszkańcami parafii, przeglądanie kronik parafialnych, albumów, zdjęć oraz zapisków-pamiętników p. Apolonii Łaskiej i śp. Marii Wieczorek, które z myślą o następnych pokoleniach pisały historię parafii i kościoła. Wysiłki i działania najmłodszych poruszyły serca, przywołały wspomnienia i zjednoczyły pokolenia. Dzięki nim wiele osób przypomniało sobie ważne, wydarzenia i uroczystości parafialne.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły: drzewo genealogiczne parafii (Dominika Lasecka i Aleksandra Studniarczyk); mapki - parafii (Grzegorz Łaski i Jarosław Urbański), dekanatu krzepczowskiego (Rafał Misztal i Jakub Dziomdziora), archidiecezji łódzkiej (Robert Jończyk i Artur Gadzki); gazetki (Justyna Węglarska); albumy (Dagna Lasecka, Paulina Pielużek, Anna Kacperska, Katarzyna Adamiec, Justyna Jańczyk, Patrycja Urbańczyk, Anna Jargan, Mariola Goszczyńska, Wioletta Król, Emilia Bykowska). Wykonane prace zostały wystawione w kościele. W czasie Mszy św. uczniowie zaprezentowali też program artystyczny, który skłonił do głębszej refleksji nad historią parafii i był skromnym podziękowaniem dla tych, którzy przyczynili się do powstania kościoła.
Jubileusz stał się dla wszystkich zaproszeniem do dziękczynienia Bogu za dar świątyni.
Pomóż w rozwoju naszego portalu