Modlitwa polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”.
Modlitwa w post w parafii będzie trwać 24 godziny od od godz. 18, po czym rozpocznie się w kolejnej parafii dekanatu lub w kolejnym domu zakonnym.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Sam jeden Jan Paweł II wymodlił podczas swojego pontyfikatu tysiące powołań kapłańskich z polskich rodzin, z polskich parafii, z polskich diecezji. Skoro jego osobista modlitwa tyle wyprosiła, chociaż był mocarzem Ducha, to przecież mogą dziać się cuda, kiedy wszyscy zaczniemy się modlić w tym samym Duchu - tłumaczy abp Andrzej Dzięga.
W kościele seminaryjnym przed niedzielnymi Mszami jest odmawiana przynajmniej dziesiątka różańca o nowe powołania. W okresie Wielkiego Postu pojawiła się też nowa inicjatywa. - Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. - Wspólnota seminaryjna podjęła dzieło postu i we wszystkie piątki Wielkiego Postu mamy post ścisły w intencji nowych powołań z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Wiemy, że to dzieło będzie dokonywać się też w parafiach. My też będziemy modlić się za te parafie, które podejmą dzieło modlitwy i postu w intencji powołań. Ufamy, że Pan Bóg okaże miłosierdzie swojemu Kościołowi i pośle robotników na swoje żniwo.
Modlitwa o powołania potrwa w parafiach archidiecezji do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 8 grudnia. W szczecińskim seminarium duchownym formuje się około 40 kandydatów na kapłanów.