Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Nigdy dotąd nie widziałem filmu, który z takim artyzmem i z takim realizmem ukazywałby mękę i śmierć Jezusa. Jest to naprawdę piękny i głęboki film, bo sięga do wnętrza człowieka i stawia każdego z nas wobec pytania: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Zarówno reżyserowi, jak i aktorom udało się przełożyć słowa Ewangelii na język obrazu, który wymownie przemawia do duchowości współczesnego człowieka. Sądzę, że każdy powinien go zobaczyć.
Bill Graham, protestant z USA: Wzruszyłem się do łez. Film jest wierny biblijnemu nauczaniu: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za śmierć Jezusa, ponieważ wszyscy jesteśmy grzesznikami.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kard. Dario Castrillón Hoyos - prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa: Oglądanie filmu budzi w widzu miłość i współczucie oraz sprawia, że chcemy kochać bardziej, przebaczać, być dobrzy i silni pomimo przeciwności, tak jak to czynił Chrystus, nawet w obliczu strasznych cierpień. Udziałem widza staje się silne doświadczenie mocnej i łagodnej miłości Boga oraz Jego wszechogarniającego miłosierdzia. (...) Pasja Mela Gibsona przedstawia wydarzenia ostatnich godzin przed ukrzyżowaniem Chrystusa zgodnie z nauką Kościoła i Pismem Świętym. (...) Film Mela Gibsona to triumf sztuki i wiary - jest tak potężny jak orędzie, które zawiera...
Augustine Di Noia - Watykańska Kongregacja Doktryny Wiary: Ktokolwiek, oglądający ten film wierzący czy nie, będzie zmuszony stawić czoło centralnej tajemnicy męki Chrystusa i samego chrześcijaństwa. Jeśli takie jest odkupienie, to jaka musi być wina? (...) Pasja jest znakomitym wyrazem wrażliwości artystycznej i religijnej. Dla wielu katolików, którzy obejrzą te sceny, Msza nigdy nie będzie już ta sama. Przez cały film nieprzerwanie czuje się siłę kosmicznego dramatu, którego my wszyscy jesteśmy jakąś częścią.
Franciszek S. Sikorski - Głos: Ci, którzy nazywają Pasję filmem antyżydowskim i domagają się niewpuszczenia jej do kin, mogliby domagać się wycofania ze sprzedaży Nowego Testamentu - bo film opowiada tę samą historię.
Oprac. na podstawie strony www.monolith.pl